Атлетико демолирао Челзи у мечу Суперкупа

Фудбалери Атлетико Мадрида освојили су Суперкуп Европе побиједивши у Монаку лондонски Челси са убједљивих 4:1. Освајача Лиге Европе до новог трофеја водио је фантастични Радамел Фалкао који је у првом полувремену постигао хет-трик. Колумбијац је био стријелац у седмом, 19. и 45. минуту. На 4:0 повећао је Миранда у 60. минуту, а пораз првака Европе […]

петак, август 31, 2012 / 23:57

Фудбалери Атлетико Мадрида освојили су Суперкуп Европе побиједивши у Монаку лондонски Челси са убједљивих 4:1.

Освајача Лиге Европе до новог трофеја водио је фантастични Радамел Фалкао који је у првом полувремену постигао хет-трик.

Колумбијац је био стријелац у седмом, 19. и 45. минуту. На 4:0 повећао је Миранда у 60. минуту, а пораз првака Европе ублажио је Гери Кејхил 16 минута пре краја.

Атлетико је тако освојио други Суперкуп Европе три године, а ово је последњи пута да се овај дуел игра у Монаку. Наредне године домаћин ће бити Праг, 2014. Кардиф, а 2015. Тбилиси.

Атлетико је у првих 45 минута био потпуно доминатан и сасвим заслужено је стекао велику предност. Поред два гола тим Дијега Симеонеа промашио је још барем двије гол шансе.

Већ у трећем минуту након одличног продора Фелипеа Луиса по лијевој страни Фалкао је наговијестио сјајно издање, био је у дуелу са Ешлијем Колом и успио је само да погоди пречку. Међутим, три минута касније није било спаса за одбрану Челсија.

Габи је послао диван пас у простор за Колумбијца, а овај је за тренутак застао а онда је лијевом ногом пребацио Чеха, збунио Давида Луиза и довео свој тим у вођство. Узвратио је у 13. минуту Еден Азар који је шутирао преко гола.

Chelsea 0-1 Atl. Madrid by simaotvgolo12

Већ у 19. минуту црвено-бијели из Мадрида водили су 2:0. Фалкао је избјегао офсајд замку, прихватио је лопту а онда је фантастично лијевом ногом пласирао у даљи угао, Чех је био немоћан.
Chelsea 0-2 Atl. Madrid by simaotvgolo12 Био је то 41. гол Колумбијца у 53. наступу за Атлетико, а до краја првог дијела лако је могао да постигне још један.

У 36. минуту се створила велика гужва у одбрани ’плаваца’ Адриан се збунио у гол шанси, на лопту је натрчао Фалкао али је успио да главом погоди само стативу. Међутим, у последњем минуту првог дијела то му је успјело. Након фантастичне контре Мадриђана, Арда Туран је одложио лопту захукталом Фалкау који је и трећи гол на овом мечу постигао лијевом ногом.

Chelsea 0-3 Atl. Madrid by simaotvgolo12

У другом полувремену играло се за публику пошто је било јасно да ће трофеј у Мадрид. Атлетико је наставио са сјајним издањем, а у 60. минуту Миранда је након прекида који је извео Габи остао неометан у срцу шеснаестерца Челсија и без већих проблема савладао је Чеха.

Дјеловало је да ће Мадриани до краја до врха напунити мрежу ривала, али су се зауставили на четири поготка. У 76. минуту коначан резултат је поставио Гери Кејхил који се најбоље снашао у шеснаестерцу након корнера који је извео Френк Лампард.