Aргентине разбила Парагвај и заказала финале са Чилеом

У финалу овогодишњег издања Копа Америка играће селекција домаћина такмичења Чиле и Аргентина. "Гаучоси" су рано јутрос у полуфиналу декласирали Парагвај са 6:1. Маркос Рохо довио је Аргентин у вођство у 15. минуту, да би на 2:0 повисио Хавијер Пасторе у 27. Чиле је до полувремена успио смањити на 2:1 преко Лукаса Баироса, али је […]

среда, јул 1, 2015 / 12:44

У финалу овогодишњег издања Копа Америка играће селекција домаћина такмичења Чиле и Аргентина.

"Гаучоси" су рано јутрос у полуфиналу декласирали Парагвај са 6:1.

Маркос Рохо довио је Аргентин у вођство у 15. минуту, да би на 2:0 повисио Хавијер Пасторе у 27. Чиле је до полувремена успио смањити на 2:1 преко Лукаса Баироса, али је већ у 47. минуту Анхел ди Марија погодио за 3:1 Аргентине. Исти играч свега неколико минута касније постиже свој други гол за 4:1. У посљедњих 10 минута Парагвај је примио још два гола. Најприје је у 80. минуту мрежу затресао Серхио Агуеро, да би коначан резултт поставио Гонзало Игуаин три минута каније.

Парагвај и Перу ће се у суботу у раним јутрањим часовима одиграти утакмицу за треће мјесто, док ће одлука о побједнику пасти прије поноћи истог дана.

Чиле ће бити у прилици да освоји своју прву титулу у такмичењу, док Аргентина јутри 15. трофеј, чиме би се изједначила са Уругвајем.