Аргентина се коцка са Мундијалом, Чиле још гори

Фудбалери Аргентине и Чилеа наставили су са разочаравајућим партијама у јужноамеричким квалификацијама за Свјетско првенство.

среда, септембар 6, 2017 / 11:48

Аргентина је одиграла неријешено са Венецуелом 1:1 која је иначе најслабији тим на табели, док је Чиле након неуспјеха против Парагваја, изгубио и у Боливији – 1:0.

Гаучоси јесу пружили бољу партију него прије неколико дана против Уругваја, али су се поново обрукали и довели пласман на Мундијал под знак питања.

Муриљо је у 51. минуту шокирао домаћина и донио предност Венецуели, али је само три минута касније Фелчер погодио сопствену мрежу и дао какву-такву наду екипи Хорхеа Сампаолија.

Аргентина је преко Леа Месија имала велику шансу да дође до преокрета у финишу, најбољи фудбалер Барселоне је промашио и једна од највећих свјетских фудбалских сила остала је на петом мјесту на табели са 24 бода (бараж), колико има и четвртопласирани Перу, екипа која се налази на последњој позицији која значи директан пласман у Русију.

У следећем колу Аргентинци ће играти управо против Перуа, који је савладао Еквадор са 2:1 у гостима, али због жутих и црвених картона остао без неколико веома важних појединаца.

За разлику од многих ранијих циклуса, Чилеанци ће веома тешко да се домогну и баража јер су тренутно шести са 23 бода. Боливија је славила минималним резултатом, а стрелац јединог гола био је Арке у 58. минуту са бијеле тачке, пошто је претходно лопта у руку погодила Дијаса.

Ни овакав учинак Чиле не би имао јер, подсјетимо, нису побиједили Боливију ни код куће, али су освојили бодове за зеленим столом јер се испоставило да су гости у финишу убацили играча који није имао право да игра.

Сада ће имати додатни проблем пред расплет у квалификацијама – играју у последња два кола против Еквадора и Бразила, али ће у првом мечу бити лишени помоћи најбољег играча Алексиса Санчеса који је суспендован због картона.

Највеће изненађење квалификација представља репрезентација Перуа која има прилику да оде на прво планетарно такмичење од 1982. године. У 16. колу савладали су Еквадор резултатом 2:1 и то учинили са играчем мање. Стрелци су били Флорес и Уртадо, док је једини погодак за домаћина дјело Енера Валенсије из пенала.

Уругвајци су са 2:1 савладали Парагвај и пробили се на другу позицију са 27 бодова, једним више од Венецуеле, која је одољела Бразилу (1:1), али сада гледа у леђа и Урусима.