Амазон претекао Гугл у Кини

Амазон је постао прва информатичка компанија са запада која је на кинеском тржишту активирала сервис за преузимање плаћених апликација, тако предухитривши Гугл на изузетно великом и растућем комерцијалном тржишту. У Кини Гугл већ има активну електронску продавницу преко које се корисници могу снабдјети неком од апликација за његов оперативни систем, али се та услуга не […]

уторак, мај 7, 2013 / 11:51

Амазон је постао прва информатичка компанија са запада која је на кинеском тржишту активирала сервис за преузимање плаћених апликација, тако предухитривши Гугл на изузетно великом и растућем комерцијалном тржишту.

У Кини Гугл већ има активну електронску продавницу преко које се корисници могу снабдјети неком од апликација за његов оперативни систем, али се та услуга не наплаћује, па је тако Амазон први у Кини успоставио комерцијални начин преузимања апликација.

Овај потез Амазона сматра се припремом за улазак на кинеско тржиште његовог електронског читача књига Кајндл, на коме локални (кинески) сервиси већ имају разноврсне сервисе за плаћено преузимање апликација.

Кина је највеће тржиште на свијету за мобилне телефоне, али многи кинески сервиси за плаћене апликације у себи садрже и неки од злонамерних софтвера или вируса, а није мали број аплликација које су пиратске.

За разлику од њих Амазон у свом саопштењу након почетка рада овог викенда обећава "квалитет и сигурност", као и да ће у сарадњи са локалним програмерима радити на прилагођавању програма потребама локалних корисника.

Амазон има доминатну позицију у Америци и Енглеској, а у Кини држи свега 3% тржишта које је у четвртом кварталу прошле године процијењено на близу 27 милијарди долара.

У децембру прошле године Амазон је оформио своју Кајндл веб продавницу, али ће тек у скорије вријеме почети да продаје своје електронске читаче. За Амазон би олакшавујућа околност при уласку на кинеско тржиште требало да буде то што су захваљујући фалсификатима Кајндла којима је Кина препуна, њени корисници већ на неки начин упознати са технологијом, додају аналитичари.



Оставите одговор