Нити је нафта настала од диносауруса, нити ће је нестати

Вилијам Ендгал, аутор књига "Вијек ратова: Англо-америчка нафтна политика и нови свјетски поредак” и "Сјеме уништења: геополитика генетски модификоване хране и глобално царство”, тврди да су приче о несташици нафте – лажне. – То је уосталом на самртној постељи и признао М. Кинг Хуберт, творац теорије о несташици нафте на чијим су тезама почивале све […]

четвртак, мај 3, 2012 / 09:06

Вилијам Ендгал, аутор књига "Вијек ратова: Англо-америчка нафтна политика и нови свјетски поредак” и "Сјеме уништења: геополитика генетски модификоване хране и глобално царство”, тврди да су приче о несташици нафте – лажне.

– То је уосталом на самртној постељи и признао М. Кинг Хуберт, творац теорије о несташици нафте на чијим су тезама почивале све касније претпоставке. То да нема нафте, то је догма. Почива на теорији да су мртви диносаури, односно да су њихови остаци ушли дубоко у тло, негдје чак и 20 километара прије 50 милиона година и да су се с њиховим остацима догодиле необичне трансформације од којих је настала нафта – казао је Енгдал у интервјуу за Глобус, наводећи да су Руси за вријеме Другог свјетског рата дошли до сазнања да нафта није фосилног поријекла.

Приче о ограниченој количини нафте на свијету потребне су, тврди Енгдал, због нафтних гиганата који тако могу да подижу цијене.

– Хенри Кисинџер је рекао: ако контролишете нафту, контролишете читаве државе, па и читав свијет. Зато је теорија о фосилном гориву комплементарни дио такве политике – оцијенио је Енгдал.

– Руси су доказали да нафта потиче из земљиног језгра, да се налази у самом њеном средишту. Током милиона година раздвајања земљине површине и тектонских помјерања отворили су се канали којима је нафта кренула на горе, према површини, под великим притиском и због високе температуре у унутрашњости земље. Тим каналима она негдје долази брже, негдје спорије. Али, има је свуда. Нафте има. Она не нестаје ни пресушује, него се само у неким случајевима пребрзо црпи јер треба причекати да дође нови млаз – казао је Енгдахл.

– Нафта и природни гас обновљиви су извори. Но, да се то зна, нафта не би коштала 120 долара по барелу – закључио је Енгдахл, који сматра да би реална цијена требало да буде 70 до 75 долара по барелу.



Оставите одговор