18 голова и 18 одбрана одвеле Србију у полуфинале!

Рукометашице Србије пласирале су се у полуфинале Европског првенства, пошто су победиле Француску са 18:17 (10:6) у последњем колу друге фазе. Хероина тријумфа над Француском била је Катарина Томашевић, која је имала чак 18 одбрана. укључујући и две контре у последњем минуту меча. За пласман у финале Србија ће се састати са Црном Гором. Францускиње […]

четвртак, децембар 13, 2012 / 19:13

Рукометашице Србије пласирале су се у полуфинале Европског првенства, пошто су победиле Француску са 18:17 (10:6) у последњем колу друге фазе.

Хероина тријумфа над Француском била је Катарина Томашевић, која је имала чак 18 одбрана. укључујући и две контре у последњем минуту меча.

За пласман у финале Србија ће се састати са Црном Гором.

Францускиње су у одбрани играле у формацији 4-2 и голом високе Сињат прве су стигле до вођства. Иако је Лекићева промашила седмерац, то није пореметило наше играчице и убрзо је Кристина Лишчевић изједначила после сјајног ’ускакања’.

Наша одбрана није имала решења за Сињат, која је дала и наредна два гола за Француску. Са друге стране, две лоше бачене контре коштале су наш тим првог вођства – 3:2 за гошће.

Катарина Томашевић бриљирала је на голу Србије, а Огњеновићева је постигла гол из малог угла за 3:3. Лекићева је изнудила и трећи седмерац, Огњеновићева је дала нови гол за прво вођство Србије (4:3).

Наше девојке биле су чврсте у одбрани, а то им је омогућило и растерећенију игру у нападу. Лишчевићева је после лепе финте повећала на 5:3, а нови гол за Србију постигла је Јелена Поповић после додавања Огњеновићеве са крила. Одбрана Француске потпуно је надмудрена, била је то најлепша акција на утакмици (6:3).

Томашевићева је била изванредна на голу Србије (осам одбрана до 20. минута) и била је најзаслужнија што је Србија чувала предност од три гола. Нове две сјајне одбране Катарине Томашевић омогућиле су Србији још један напад за +4. Рајовићева је дала свој други гол на асистенцију Филиповићеве и наш тим повео је са 8:4.

Францускиње су непрестано мењале врсте одбране, од 6-0 уз честа искакања до 4-2.

Француска није дала гол пуних 11 минута, а Поповићева је пресекла лопту и у контри донела Србији пет голова вишка (9:4). Међутим, Катарина Крпеж дала је лопту у руке ривалкама у наредном нападу Србије, па су Францускиње у контри прекинуле пост (9:5).

На полувремену је било 10:6 за Србију, уз 11 одбрана Томашевићеве.

И на почетку другог полувремена играло се веома тврдо, наше девојке врло тешко су проналазиле решење за комбиновану одбрану Францускиња.

Ривалке су стално биле на линији додавања и две лопте предате у руке отвориле су контре Францускињама, које су смањиле на 11:10 после шест минута игре у наставку.

Убрзо је Француска изједначила на 11:11, а наше су биле потпуно погубљење и дозволиле су да гошће направе вишак са играчицом мање и да поведу са 12:11. Напокон је селектор Бошковић затражио тајм аут, а одговорност је преузела Дамњановићева и прекинула је седмоминутни пост Србије – 12:12.

Уследила је резултатска клацкалица, а наше су и даље деловале крајње несигурно у нападу, што је за резултат имало још две контре и лака гола Францускиња. Наше су се одржавале у игри индивидуалним акцијама, прво Лекићеве, а затим и Филиповићеве и Дамњановићеве – 16:16.

Атмосфера у Арени била је много боља него на претходним утакмицама, орило се „Србија, Србија“, уз гласне звиждуке када нападају Францускиње.

Имала је Србија ’зицер’ на десном крилу преко Милошевићеве, али она је и сувише слабо шутирала, што је на другој страни искористила Дансет. Нови шут из великог угла промашила је Милошевићева, али после одбране уследио је одличан гол Рајовићеве за 17:17.

Србија је имала играчицу мање, али је за длаку прошла комбинација коју је Огњеновићева крунисала голом за вођство 18:17.

Наше су пропустиле напад за +2, а на два минута до краја срећа је погледала Србију – Француска је имала седмерац, а лопта се после седмерца Бадуин од пречке одбила на гол-линију и потом у руке Томашевићевој.

Србија је била смушена у нападу, изгубиле су наше девојке две лопте, али је изванредна Катарина Томашевић скинула два зицера у контрама Францускињама. На клупи Француске владало је очајање, девојке су ударале шакама о столице, а у Арени је била заглушујућа бука – Србија је у полуфиналу!