Звезда поражена од Кајрата у Београду

Фудбалери Црвене звезде поражени су данас у Београду од казахстанског Кајрата са 0:2 у првој утакмици првог кола квлафикација за Лигу Европа.Стријелци за Кајрат били су Жерард Гоу у 45. минуту и Јермек Куантајев у 64. Утакмица на стадиону Рајко Митић, пред више од 25.000 гледалаца, почела је лоше по црвено-беле, пошто је дефанзивац Саво […]

четвртак, јул 2, 2015 / 22:05

Фудбалери Црвене звезде поражени су данас у Београду од казахстанског Кајрата са 0:2 у првој утакмици првог кола квлафикација за Лигу Европа.Стријелци за Кајрат били су Жерард Гоу у 45. минуту и Јермек Куантајев у 64.

Утакмица на стадиону Рајко Митић, пред више од 25.000 гледалаца, почела је лоше по црвено-беле, пошто је дефанзивац Саво Павићевић као последњи играч одбране у другом минуту добио директан црвени картон због фаула над Гоуом.

Кајрат је у првом полувремену искористио играча више, а прву прилику имао је у осмом минуту. Гоу је добио добру лопту на лијевом боку одакле је утрчао у казнени простор и шутирао, али је голман Предраг Рајковић добрим постављањем одбранио његов ударац.

Црвена звезда је успоставила равнотежу средином полувремена, али је Кајрат ипак у самој завршници првог дијела игре стигао до предности.

Капитен Баујрзхан Искамкхан је послао једну дубинску лопту ка Исаелу да Силви, за ког се испоставило да је био у офсајду, али помоћни арбитар није сигнализирао да се нападач казахстанске екипе налази у недозвољеној позицији, те је он главом вратио у петерац, а тамо је Гоу атрактивно, „маказицама”, послао у мрежу Рајковића.

Звезда је офанзивнивније почела друго полувремне, али није успела да створи праву шансу.

Ипак, како је вријеме одмицало гости су преузимали иницијативу. У 64. минуту, после добре акције, та инцијатива довела је до новог гола у мрежи Рајковића, а стријелац је био Јермек Кунтајев.

Звезда је најбољу прилику пропустила у 69. минуту, када је Џошуа Паркер после доброг додавања Александра Катаија кроз одбрану Кајрата остао сам испред голмана Валдимира Плотникова, али није успио да га савлада.

Кајрат је до финиша утакмице имао још неколико добрих прилика, а најбољу су пропустили у 76. минуту, када је Рајковић у ситуацији један на један зауставио ударац Барбосе Исаела да Силве.

Реванш утакмица првог кола квалификација за Лигу Европа између Кајрата и Црвене звезде играће се следећег четвртка у Алматију од 16.00 по средњеевропском времену.