Звезда иде у Загреб по титулу

Кошаркаши Црвене звезде Телеком савладали су Цедевиту 69:65 (22:8, 18;24, 18:16, 11:17) и повели 2-0 у финалној серији АБА лиге. Црвено-бијели су као и у првом мечу играли од сјаја до очаја, предвођени Бобаном Марјановићем који је већ у првом полувремену остварио дабл-дабл водили су чак 18 поена разлике. Међутим, играчи Звезде су се опуштали […]

понедељак, април 27, 2015 / 09:44

Кошаркаши Црвене звезде Телеком савладали су Цедевиту 69:65 (22:8, 18;24, 18:16, 11:17) и повели 2-0 у финалној серији АБА лиге.

Црвено-бијели су као и у првом мечу играли од сјаја до очаја, предвођени Бобаном Марјановићем који је већ у првом полувремену остварио дабл-дабл водили су чак 18 поена разлике.

Међутим, играчи Звезде су се опуштали сваки пут када би стекли двоцифрену предност, па су гости серијом тројки и скоком у нападу изборили егал завршницу. На крају је Чарлс Џенкинс са два пенала ријешио меч.

Звезда је сјајно отворила меч, доминацијом у рекету је изборила чак 14 слободних бацања у првом периоду, наспрам ниједног за ривала, те повела 22:8. Међутим, црвено-бијели се опуштају, дозвољавају ривалу да му се разиграју играчи у нападу, па Укић и Жганец предводе Цедевиту до -8 после првог полувремена (40:32).

Ипак, домаћин се враћа у свој ритам, те предвођени Калинићем и Митровићем стичу максималних 18 поена предности средином трећег четвртине (54:46), али се Цедевита опет враћа у живот, те тројкама Бараћа и Укића смањује на само пет поена заостатка пред последњих неколико минута.

Митровић и Дангубић блокадама заустављају налет Загрепчана, који поенима серијом 6-0 стижу на само кош заостатка, али Вилијамс и Митровић погађају у кључним тренуцима, да би после нове тројке Бабића за 67:65, Џенкинс двије секунде прије краја погодио оба пенала.

Звезду је у другој победи предводио Бобан Марјановић са 20 поена и 14 скокова (14+10 на полувремену), а дабл-дабл је остварио и сјајни капитен Лука Митровић са 19 поена и 10 ухваћених лопти, јавља Б92.

Лука Бабић је са 14 поена предводио Цедевиту, док је бљеснуо Роко-Лени Укић са по 10 поена и асистенција. Подбацио је Миро Билан који је погодио тек три шута од десет покушаја, док је Жганец имао по 8 поена и скокова.

Финална серија се сели у Загреб, трећи меч игра се у среду од 20:30 часова.