У циљној равни: Болт обећао да неће више трчати

Најбржи човјек на свијету Јусеин Болт опростио се од атлетике и рекао да нема намјеру да се врати том спорту.

понедељак, август 14, 2017 / 12:01

"Видео сам превише људи који су се пензионисали и вратили само да би били гори или се осрамотили. Ја не желим да будем један од њих", рекао је Болт у Лондону.

Свјетско првенство у Лондону било је посљедње такмичење на којем је Болт учествовао.

Јамајчанин се у недјељу, посљедњег дана такмичења уз карактеристичну позу и почасни круг опростио од публике од које је добио овације.

На званичном семафору стајала су два времена, свјетски рекорди на 100 и 200 метара, које држи Болт временима 9,58 и 19,19 секунди.

"Заиста сам тужан јер морам да одем. Рекао сам збогом навијачима, али и мојим такмичењима", казао је 30-годишњи Болт.

Он је имао неуспјешно такмичење у Лондону, гдје је освојио само бронзану медаљу у трци на 100 метара, прије него што се повриједио на штафети 4×100.

"Не мислим да ће ово такмичење промијенити оно што сам урадио током каријере. Када сам изгубио на 100 метара, сјећам се да ми је неко рекао да не бринем јер је и Мухамед Али такође изгубио борбу", рекао је.

По његовим ријечима, доказивао се током читаве каријере, потом рекао збогом свима, а да је због свега "скоро плакао".

"Било је близу, али није се десило", додао је.

Болт је каријеру завршио са осам златних олимпијских и 11 свјетских медаља.

Свјетске рекорде у тркама на 100 и 200 метара поставио је на свјетском шампионату у Берлину 2009.