Тика така Барса протутњала преко Милана

Спектакуларни реванш осмине финала на Ноу Кампу протекао је у знаку најбољег фудбалера данашњице Лионела Месија, који је већ у првом полувремену са два гола надокнадио минус Каталонаца из првог меча. Незаустављиви Аргентинац оправдао је назив "чаробњака", на одушевљење 95.000 гледалаца, и запечатио судбину седмоструког првака Европе. Барселона је у можда најважнијој утакмици сезоне бриљирала, […]

среда, март 13, 2013 / 00:10

Спектакуларни реванш осмине финала на Ноу Кампу протекао је у знаку најбољег фудбалера данашњице Лионела Месија, који је већ у првом полувремену са два гола надокнадио минус Каталонаца из првог меча.

Незаустављиви Аргентинац оправдао је назив "чаробњака", на одушевљење 95.000 гледалаца, и запечатио судбину седмоструког првака Европе.

Барселона је у можда најважнијој утакмици сезоне бриљирала, посебно у првом полувремену. Од почетка сусрета кренула је силовито, Ћави и Инијеста били су главни покретачи брзих акција из којих су стваране бројне шансе пред голом Абијатија.

Меси је донио вођство већ у петом минуту, када је након дуплог паса са Ћавијем погодио лијеви горњи угао са ивице шеснаестерца. Већ тада је било јасно да се Милану не пише добро, иако је Ел Шарави имао прилику четири минута касније, када је слабо шутирао.

Играло се, практично, на један гол, Инијеста је погодио пречку и било је само питање времена када ће Каталонци достићи предност ривала из дуела на Сан Сиру. Када је Нијанг пропустио шансу за изједначење росо–нера погодивши стативу, услиједила је казна, а на мјесту је поново био Меси.

Погријешио је Амброзини, Инијеста је мајсторски упослио Аргентинца, који је са око 18 метара савладао статичног голмана Абијатија.

У наставку утакмице Барселони је био потребан барем још један погодак и успјела је у огромној жељи цијелог тима. Маестрални Ћави је у 53. минуту у свом стилу упослио Давида Виљу, који је крунисао сјајну партију Каталонаца, након чега је Милан био на кољенима.

Тачку на утакмицу за велику побједу од 4:0 и коначан тријумф фантастичног тима обезбиједио је Алба у судијској надокнади.

Турски Галатасарај је у Гелзенкирхену остварио подвиг. У узбудљивом мечу преокретом је дошао до побједе над њемачким представником и заслужено се пробио у четвртфинале.

Дидије Дрогба се није уписао у стријелце, али је био међу најзаслужнијима за успјех популарног клуба из Истанбула.

Барселона – Милан 4:0 (Меси 5, 40, Виља 55, Алба 90+2)

Шалке – Галатасарај 2:3 (Нојштатер 17, Бастос 63 – Алтинтоп 37, Јилмаз 42, Булут 90+5)

У преосталим реваншима осмине финала сутра од 20.45 сати играју Малага – Порто (први меч 0:1) и Бајерн Минхен – Арсенал (3:1).

Пласман у четвртфинале Лиге шампиона раније су изборили Јувентус, Пари Сен Жермен, Борусија Дортмунд и Реал Мадрид.