Транспаренси интернешнал БиХ

Срђан Благовчанин: Високи представник нема никакву сврху

Предсједавајући "Бордом директора" Транспаренси интернешнел, одговара кратко и дипломатски, али у интервјуу за Фронтал.СРБ он се не сустеже да каже неке очигледне закључке, за личност која се деценијама бави правима човјека и демократије.


ТИ: Слаба вајда од ревизорских извјештаја

Транспаренси Интернашнал БиХ, уз подршку Фонда отворено друштво БиХ, објавио је Извјештај о мониторингу институција за ревизију јавног сектора у БиХ за период 2011-212, чији налази показују да се врховне ревизорске институције (ВРИ) и даље суочавају са бројним проблемима који коче њихову ефикасност, независност и надзор над радом јавних институција.

Транспаренси: Нема напретка у процесуирању корупције

Транспаренси Интернешнал Босне и Херцеговине објавио је Извјештај о мониторингу процесуирања корупције пред судовима и тужилаштвима у БиХ 2011.-2012., чији налази показују да у посљедње двије године по питању процесуирања корупције није било напретка у односу на претходни период.


Корупционашки Закон о финансирању странака

Посебно проблематичним сматра се измјене члана 6. којим се дозвољене донације правних особа у току једне године са досадашњих 15 просјечних плата (око 12.000 КМ) увећавају на 50.000 КМ, као и да се лимит за физичке особе са осам плата (око 6.400 КМ) увећавају на 10.000 КМ.


Сукоб интереса – шта је то?

Предложене измјене Закона о сукобу интереса у институцијама власти БиХ проширују могућности за сукоб интереса и омогућавају јавним званичницима да остваре корист себи и блиским сродницима без икакве одговорности



Tранспаренси: Странке више не крију да крше закон

Транспаренси Интернешнал Босне и Херцеговине (ТИ БиХ) сматра да су договори и расподјеле позиција у државним агенцијама по страначкој линији нелегалне, те да би институције морале бити независне, а не да их политичке странке распоређују између себе.


Повратак у доба партијске полиције

Измјене Закона о унутрашњим пословима Кантона Сарајево доводи у питање независност избора и рада полицијског комесара, враћа БиХ у доба политичке контроле над полицијом и може довести до опасне инструментализације полиције у политичке сврхе.