Шта све треба знати прије избора у Србији (ИНФОГРАФИКА)

Није ваљда било дилеме да ли ће Николић поступити онако како је планирао Вучић. План је био да се распишу ванредни парламентарни избори, како би се дао замах листама које учествују на локалним и прије свега покрајинским изборима. Они су редовни, а СНС жели да обори власт ДС у Војводини. На прошлим парламентарним изборима у […]

петак, март 4, 2016 / 12:52

Није ваљда било дилеме да ли ће Николић поступити онако како је планирао Вучић.

План је био да се распишу ванредни парламентарни избори, како би се дао замах листама које учествују на локалним и прије свега покрајинским изборима. Они су редовни, а СНС жели да обори власт ДС у Војводини.

На прошлим парламентарним изборима у скупштину Србије ушле су само четри листе. Стога је СНС добио много више заступника, него што је освојио гласова (око 50 одсто). истраживања предвиђају да ће овај пут у скупштину ући 6 листа, и уз већу излазност може се десити да СНС у укупном збиру освоји више гласова него 2014. а да не буде могао сам формирати власт као тада.

Стога је примјетно да се појављују листе које немају шансу за пролаз, али могу некоме одузети који постотак и оборити испод цензуса, што одговара водећој странци. То, као и напорна кампања на три фронта, највећи је противник мањих партија. Стога је примјетно удруживање. Ево ко иде са ким.

ПС: Последње информације говоре да су Владан Глишић и Миросалав Паровић, предводници Народне мреже и Треће Србије направили коалицију Народни савез. Тако да Глишић више није дио коалиције Родољуби, како је то представљено на инфографици. Растакање десног спектра једина је константа, док се псеудограђанска опозиција групише тако да не пропадне ни један глас.



Оставите одговор