Србија изгубила од Италије у Јапану

Одбојкашице Србије су јутрос изгубиле од селекције Италије са 3:0 (29:27 25:19 25:20) у 8. колу Свјетског купа који се игра у Јапану. „Одиграли смо добру утакмицу, али остаје жал за завршницама првог и другог сета. Нисмо одиграли довољно снажно и храбро као на почетку. Ипак, у ситуацији у којој се налазимо било је тешко […]

недеља, новембар 13, 2011 / 12:38

Одбојкашице Србије су јутрос изгубиле од селекције Италије са 3:0 (29:27 25:19 25:20) у 8. колу Свјетског купа који се игра у Јапану.

„Одиграли смо добру утакмицу, али остаје жал за завршницама првог и другог сета. Нисмо одиграли довољно снажно и храбро као на почетку. Ипак, у ситуацији у којој се налазимо било је тешко победити Италију”, рекао је селектор Србије Зоран Терзић.

Репрезентативке Србије пружиле су одличну игру против Италијанки током првог сета и имале шансу да ријеше тај дио игре у своју корист. Водиле су европске шампионке са 20:17 и 23:21, али су Италијанке успјеле да се врате у игру и освоје први сет са 29:27.

„Пресудио је први сет, неке наше грешке су преломила да га Италијанке освоје. Евидентно је да смо уморне и да нас муче повреде али дајемо све од себе и тежимо са три победе у наредним мечевима обезбедимо пласман на наредни квалификациони турнир за Олимпијаду”, рекла је Јована Бракочевић.

И други сет почео је изједначеном борбом али су Италијанке агресивном игром успјеле да стекну предност у завршници и поведу са 2:0 у сетовима.

Италијанке су биле боље и у завршници трећег сета па су после 74. минута игре забиљежиле побједу.

У тиму Србије најбоље су биле Јована Весовић која је освојила 17 поена и Јована Бракочевић са 13.

„Нисмо задовољни исходом утакмице, али имамо још три меча до краја и надам се да ћемо завршити такмичење победама”, рекла је Јована Весовић.

Италијанке су у осам утакмица забиљежиле све побједе и налазе се на челу табеле док је наша репрезентација на седмом мјесту са 3 побједе и пет пораза.

На Свјетском купу следе два дана паузе а репрезентација Србије сели се у Токио где ће играти четврту фазу турнира.

„Надам се да ће два дана одмора бити довољна да нам се екипа опорави и да последње три утакмице одиграмо на правом нивоу и забележимо победе”, рекао је селектор Терзић.