Србија и Шведска одиграле неријешено у Арени

Женске рукометне репрезентације Србије и Шведске играле су вечерас Београду неријешено 23:23 (13:14), у преосталој утакмици 1. кола Е четвртфиналне групе првенства Европе. Оба тима остала су у конкуренцији за пласман у полуфинале са по три бода, а Србија у наредној утакмици игра сутра против селекције Данске. Вечерашњи меч одигран је у Београдској арени пред […]

понедељак, децембар 10, 2012 / 23:43

Женске рукометне репрезентације Србије и Шведске играле су вечерас Београду неријешено 23:23 (13:14), у преосталој утакмици 1. кола Е четвртфиналне групе првенства Европе.

Оба тима остала су у конкуренцији за пласман у полуфинале са по три бода, а Србија у наредној утакмици игра сутра против селекције Данске.

Вечерашњи меч одигран је у Београдској арени пред око 3.500 гледалаца, а судили су Зигмарс Столаровс и Ренарс Лицис из Летоније.

Српске рукометашице биле су надомак великог успјеха, јер их је побједа водила на корак од пласмана у полуфинале првенства Европе. Јунак утакмице је голман Катарина Томашевић, која је „прорадила” у другом полувремену, када традиционално на овом шампионату Српкиње играју боље.

Ипак, услиједио је невјероватан пад у игри српког тима, који је испустио пет голова предности у 52. минуту (23:18). Швеђанке су то искористиле и серијом 5-0 дошле до изједначења.

Томашевић је у првих 30 минута забиљежила три одбране, чак је прву успјешну интервенцију уписала тек у 23. минуту, али се у наставку разгоропадила, што је додатно улило сигурност српској одбрани.

Изабранице селектора Саше Бошковића лоше су отвориле меч, пропустиле неколико напада на почетку и, за разлику од Швеђанки, дјеловале успавано на терену. Како су домаће рукометашице играле, имале су сјајан резултат на полувремену, пошто је противник у једном тренутку имао плус пет (7:2).

Кристина Лишчевић је ушла умјесто капитена Андрее Лекић и унијела живост у игру српске репрезентације, почеле су домаће да играју и проналезе Сању Рајовић на пивоту.

Како се меч ближио крају, тим Србије дјеловао је све боље на терену, чак је у 23. минуту стекао пет голова предности (23:18), али је посустао и допустио борбеном противнику да стигне до ремија.

Највише проблема српској одбрани задавала је Линеа Торстенсон, која је меч завршила са осам погодака.

Очекивало се да ће националну репрезентацију против Шведске бодрити већи број гледалаца, с обзиром на добар резултат против Чешке и пролаз у другу фазу такмичења.

Наредни меч српске рукометашице одграће већ сутра од 20.10 сати против селекције Данске.