Шамар \"неугодне\" Естоније кошаркашима Србије

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је вечерас у гостима од Естоније са 88:81 (16:22, 25:21, 22:20, 25:18), у деветом колу Групе А квалификација за Европско првенство. Србија је тако забиљежила четврти пораз у квалификацијама, уз пет побједа. На утакмици у Талину српска селекција је још једном испољила све слабости које је показала током ових квалификација. Расположени […]

субота, септембар 8, 2012 / 21:20

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је вечерас у гостима од Естоније са 88:81 (16:22, 25:21, 22:20, 25:18), у деветом колу Групе А квалификација за Европско првенство.

Србија је тако забиљежила четврти пораз у квалификацијама, уз пет побједа.

На утакмици у Талину српска селекција је још једном испољила све слабости које је показала током ових квалификација. Расположени домаћин је све то искористио и на крају сасвим заслужено славио.

Најефикаснији у српском тиму био је капитен Ненад Крстић са 20 поена, Милош Теодосић постигао је 16, а Миленко Тепић 15.

Естонију је предводио Кристијан Кангур са 19 поена, Грегор Арбет дао је 17, а Сим Вене 15, уз 10 скокова.

Српска селекција поново је имала неколико пропуста у одбрани, али и поред тога је контролисала резултат. Ненад Крстић је био одличан у првих десет минута са осам поена и пет скокова па је Србија имала 22:16 након првог квартала.

Друга четвртина почела је веома лоше за Србију. Естонци су у прва четири минута направили серију 9-1, прешли су у вођство (25:23), па је Ивковић морао да реагује и врати Крстића на паркет.

Уласком капитена вратила се и игра у одбрани наше репрезентације, у наредних неколико минута узвратили смо серијом 12-2 и вратили сигурну предност. Међутим, домаћин је био веома расположен за шут, почели су играчи Естоније да погађају тројке и из веома тешких позиција, и то их је одржавало у игри.

Прво полувријеме завршено је новом серијом домаћина, овога пута постигли су пет везаних поена и након 20 минута Србија је имала само два поена вишка (43:41).

Мучење наше репрезентације наставило се и у трећој четвртини. Никако наши кошаркаши нису могли да повежу неколико минута добре игре. Уз то, Естонци су се разиграли, погађали су и нерезонске шутеве, па је резултат био изједначен. У цијелој трећој четвртини ниједан тим није имао предност већу од два поена, па је пред последњих десет минута било неријешено – 63:63.

У последњих десет минута игра Србије потпуно се распала. Расположени Естонци распуцали су се, направили невјероватну серију 10-0 и три и по минута прије краја имали су великих 78:68.

Србија ће утакмицу последњег кола играти против Израела, у уторак у 20.30 у београдској хали Пионир.

„Орловима” је у том мечу потребна побједа са више од 13 разлиек да би ријешили све дилеме око пласмана на Европско првенство у Словенији 2013. године.