Реал и Борусија у четвртфиналу ЛШ

Фудбалери Манчестер Јунајтеда водили су против мадридског Реала пошто су у највећем дијелу првог полувремена били бољи, али је преоштро искључење Нанија у 56. минуту у потпуноси преокренуло стање на терену. Са играчем мање “ђаволи” нису више могли да парирају осокољеним Мадриђанима који су преко Модрића, а затим и Роналда стигли до одлучујуће предности, 2:1. […]

среда, март 6, 2013 / 00:48

Фудбалери Манчестер Јунајтеда водили су против мадридског Реала пошто су у највећем дијелу првог полувремена били бољи, али је преоштро искључење Нанија у 56. минуту у потпуноси преокренуло стање на терену.

Са играчем мање “ђаволи” нису више могли да парирају осокољеним Мадриђанима који су преко Модрића, а затим и Роналда стигли до одлучујуће предности, 2:1.

Немања Видић је одиграо цијели меч за Манчестер са капитенском траком око руке, а у два наврата је имао сјајне прилике за гол, оба пута послије корнера са десне стране. На самом почетку утакмице у првој шанси за Манчестер Видић је погодио стативу, да би у 90. минуту још једно мшутирао главом, али је голман Реала фантастично интервенисао.

Ипак, искључење Нанија у 56. минуту биће оно што ће се највише памтити послије ове утакмице. Нани јесте ишао испруженом и високо подигнутом ногом, али је ишао на лопту, ни не гледајући гдје је противнички играч, па самим тим и без намјере да повреди противника. Ипак, турски судија Џунејт Чакир, који иначе воли да дијели црвене картоне, отјерао је Португалца у свлачионицу што је практично осудило Јунајтед на пораз.

У другом сусрету вечери Борусија је послије 2:2 у првом мечу била убиједљиво боља у реваншу на свом терену. Са “пуним гасом” њемачка екипа је резултатом 3:0 прегазила госте који нису створили ниједну изгледнију прилику током цијелог меча.

Екипа Јиргена Клопа на моменте је играла егзибиционо, па би прогноза гостујућег тренера Мирчее Луческуа да би побједник вечерашњег меча могао и до финала – могла и да се обистини.