Премијер лига: Тотенхем гази, Манчестер без побједе

Њукасл са играчем мање одолио на Олд Трафорду (1:1). "Пијевци" тријумфовали девети пут у последњих 10 кола. Челси коначно убједљив. Поново је Манчестер јунајтед постигао само један гол, али му за разлику од претходне три првенствене утакмице, то није било довољно да освоји сва три бода. Водећи погодак у мечу са Њукаслом постигао је Ћићарито […]

субота, новембар 26, 2011 / 18:44

Њукасл са играчем мање одолио на Олд Трафорду (1:1). "Пијевци" тријумфовали девети пут у последњих 10 кола. Челси коначно убједљив.

Поново је Манчестер јунајтед постигао само један гол, али му за разлику од претходне три првенствене утакмице, то није било довољно да освоји сва три бода.

Водећи погодак у мечу са Њукаслом постигао је Ћићарито Ернандез у 49. минуту – после шута Вејна Рунија са 18 метара и неспретне интервенције Стивена Тејлора – али је 15 минута касније изједначио Демба Ба са "бијеле тачке".

Пенал је досуђен због старта Рија Фердинанда на Хатему Бен Арфи и изазвао је много полемика, пошто је искусни штопер прво склонио лопту, па тек онда саплео нападача "сврака".

Потом је виђено пола сата потпуне доминације Јунајтеда, последњих 15 минута са играчем више (Јонас Гутијерез добио други жути картон), али лопта једноставно није хтјела у мрежу.

Најбоље прилике пропустили су Ешли Јанг у 86. минуту (погодио стативу) и Ернандез у 87, пошто је Дени Симпсон избацио лопту са гол-линије. "Резервиста" Федерико Македа главом је тукао поред гола, док је Ернандезу у последњим секундама поништен погодак због минималног офсајда.

У трци коју воде два манчестерска тима, прилично неопажено пролази фуриозна серија Тотенхема, који је у гостима Вест Бромвич Албиону уписао девету побједу у последњих 10 кола – 3:1!

Дуго је било 1:1, да би у 81. минуту "преломио" Џермејн Дефо. Емануел Адебајор је својим другим голом само потврдио тријумф, којем због повреде није допринио Ван дер Варт.

Тотенхем је изгубио прва два меча сезоне, од Манчестер јунајтеда и Манчестер ситија, када је дао један, а примио чак осам голова. Сада има само два бода мање од Јунајтеда, уз утакмицу мање…

Убједљиво је после дужег времена славио и Челси – 3:0 против Вулверхемптона, у режији Хуана Мате, који је "наместио" прва два гола и постигао трећи у 45. минуту.

Код домаћих је у стартној постави био Бранислав Ивановић (замијенио га Босингва у финишу), а код гостију Ненад Милијаш. Он је из тактичких разлога замијењен већ у 38. минуту, при резултату 2:0 за домаће.

Виган је побједом у Сандерленду уступио последње мјесто Блекбурну, који је поражен од Стоука у мечу који је Радосав Петровић пресједио на клупи.