Португалско финале у купу Европе

У финалу Лиге Европе 18. маја у Даблину играће као што је очекивано два португалска клуба, али ривал Порту биће Брага, а не Бенфика, што су многи прижељкивали. Бенфика је платила цијену примљеног гола на свом терену, па је Брага направила ново изненађење и са 1:0 у реваншу стигла до првог финала у клупској историји. […]

четвртак, мај 5, 2011 / 23:06

У финалу Лиге Европе 18. маја у Даблину играће као што је очекивано два португалска клуба, али ривал Порту биће Брага, а не Бенфика, што су многи прижељкивали.

Бенфика је платила цијену примљеног гола на свом терену, па је Брага направила ново изненађење и са 1:0 у реваншу стигла до првог финала у клупској историји.

И прије реванша било је јасно да ће Порто бити један финалиста због 5:1 са свог "Драгаа", па му ни пораз у још једном сјајном мечу није покварио планове. Виљареал се опростио са 3:2 на "Ел Мадригалу".

Велико финале Лиге Европе на програму је 18. маја на “Авива арени” у Даблину.

Брага – Бенфика 1:0 (први меч 1:2)

На "Мунисипалу" првих 15 минута није донијело ни једну праву шансу. Брага је јача на средини терена, контролише лопту, притиска ривала, али без конкретног резултата.

Међутим, у 19. минуту Брага је изнудила корнер, сјајно га је извео Уго Вијана, а из позадине се на петерац убацио Кустодио и главом донио предност домаћем тиму.

Меч је настављен у истом темпу, али је Бенфика постепено преузимала контролу. Ипак, у 30. минуту поново гости пријете голу, али Вијана враћа лопту од Силвија који добро шутира, а лопта пролази поред стативе.

Неколико минута касније Бенфика је била пред изједначењем, сјајно су по лијевој страни комбиновали Мартинс и Кардосо који је из прве лопту гурнуо у средину казненог, а тамо такође на прву реаговао усамљени Савиола, али је само погодио стативу.

Бенфика у другом полувремену константно напада ривала, покушава да пробије одбрану домаћег тима али резултата нема. Све нервознији играчи тима из Лисабона су најбољу шансу створили у 73. минуту када је Артур сјајно зауставио сјајну шансу Коентраа.

Виљареал – Порто 3:2 (први меч 1:5)

Са друге стране, Виљареал мора да напада на "Ел Мадригалу", тако је и почео од првог минута, а после двије пропуштене шансе Ђузепеа Росија, "жута подморница" је успјела да затресе мрежу. Наду домаћим навијачима вратио је Кани у 17. минуту после асистенције Маркоса Рубена.

Наставио је Виљареал да напада и у 32. минут замало дуплирао предност. Међутим, после додавања Казорле, Роси је лоше шутирао и промашио гол, а имао је отвореног Рубена, асистента код водећег гола.

Ово се брзо осветило домаћину јер је већ у 39. минуту Хулк савладао Лопеса. Сјајни Бразилац је шутирао са дистанце, лопта је погодила Мусаћија и преварила голмана Виљареала. Овим голом Порто је дефинитивно обезбиједио мјесто у финалу у Даблину.

На самом старту другог полувремена своју Порто је поново демонстрирао своју моћ, а стријелац на додавање Гуарина био је феноменални Фалкао који је постигао 16. гол у такмичењу ове сезоне.

У наставку меча Виљареал је ипак успио да изједначи преко Капдевиле којем је асистирао Кани. Само пет минута касније домаћи тим је направио нови преокрет на мечу јер је Роси коначно затресао мрежу, али не из игре већ са "бијеле тачке"