ПО СЕРБСКИЈЕ: Троицки у трећем колу

МОНТЕ КАРЛО- Српски тенисер Виктор Троицки пласирао се у треће коло турнира мастерс серије у Монте Карлу, пошто је данас у мечу другог кола победио Италијана Фабија Фоњинија резултатом 6:3, 4:6, 6:4, а за пролаз у четвртфинале бориће се са успешнијим уз дуела двојице Шпанаца – Томија Робреда и Фернанда Вердаска. У мечу пуном пеокрета, […]

среда, април 13, 2011 / 15:06

МОНТЕ КАРЛО- Српски тенисер Виктор
Троицки пласирао се у треће коло турнира мастерс серије у
Монте Карлу, пошто је данас у мечу другог кола победио
Италијана Фабија Фоњинија резултатом 6:3, 4:6, 6:4, а за
пролаз у четвртфинале бориће се са успешнијим уз дуела
двојице Шпанаца – Томија Робреда и Фернанда Вердаска.

У мечу пуном пеокрета, са чак 16 брејкова, репрезентативац Србије је после два сата и десет минута успео да оствари другу победу у исто толико дуела против 53. тенисера света.
На почетку меча није изгледало да ће бити толико неизвесно, јер је Троицки релативно лако два пута одузео противнику сервис и повео 3:0, а потом и 5:1.
У другом сету Италијан је повео 2:0, а српски тенисер изједначио на 2:2. Уследила је двострука измена брејкова, да би на крају Фоњини у десетом гему четврти пут одузео
Троицком севис и изједначио на 1:1.
Одлука је пала у трећем сету, када је први до предностистигао Троицки бејком у шестом гему. Вођство од 4:2, међутим, није успео да задржи, пошто је Фоњини брзо
узвратио и изједначио на 4:4. Расплет је био као у другом сету, само што је овог пута Троицки направио брејк у десетом гему и на крају ипак заслужено отишао у осмину финала.
Наредни меч за Троицког ће бити много тежи, без обзира ко ће му бити противник. Против осмог тенисера света Вердаска до сада није играо, а са Робредом, који на АТП листи заузима 29. позицију, у међусобним дуелимја губи 2:1. Управо га је Робредо прошле године савладао у другом колу мастерса у Монте Карлу.