Партизан сигурно на ватерполо Ф4

Ватерполисти Партизана пласирали су се на завршни турнир Евролиге, пошто су у четвртом колу четвртфиналне А групе савладали домаћу Будву са 8:5 (4:1, 1:1, 1:2, 2:1). Црно-белима је то била четврта побједа и налазе се на првом мјесту на табели, док су Будвани забиљежили трећи пораз у елитном европском такмичењу. У другој утакмици ове групе […]

среда, април 13, 2011 / 22:24

Ватерполисти Партизана пласирали су се на завршни турнир Евролиге, пошто су у четвртом колу четвртфиналне А групе савладали домаћу Будву са 8:5 (4:1, 1:1, 1:2, 2:1).

Црно-белима је то била четврта побједа и налазе се на првом мјесту на табели, док су Будвани забиљежили трећи пораз у елитном европском такмичењу.

У другој утакмици ове групе вечерас у Херцег Новом играју домаћи Јадран и дубровачки Југ. До краја такмичења у групи остала су још два кола.

Изабраници Игора Милановића одлично су „отворили” утакмици, а два поготка за црно-беле постигао је разиграни Андрија Прлаиновић.

По један погодак за шампиона Србије дали су Душко Пијетловић и Милош Ћук, док је стријелац за Будву био Милан Тичић.

У другој дионици доминирали су голмани Денис Шефик и Слободан Соро, па је овај период меча завршен без побједника – 1:1.

Нешто бољу партију Будвани су пружили у трећој четвртини, у којој су головима Дамјана Даниловића смањили на 6:4. На другој страни, мрежу домаћина опет је погодио Душко Пијетловић.

Будвани су се потпуно приближили Партизану на почетку последње дионице, када је Марко Петковић смањио на 6:5. Ипак, три минута пре краја, после неколико неуспјешних напада, Партизан је преко Александра Радовића дао гол и „одлијепио” се на 7:5.

Када су Будвани минут прије краја направили грешку у нападу, било је јасно да ће Партизан доћи до побједе, коју је голом потврдио Ћук.

Пласман на завршни турнир Евролиге у јуну у Риму оствариће двије првопласиране екипе из обе групе.