Партизан против Игокее одржао главу изнад воде

Кошаркаши Партизана побиједили су Игокеу у Пиониру са 73:64, у дербију 24. кола АБА лиге. Црно-бели су овом побједом направили велики корак ка пласману на Ф4 пошто сада имају скор 15-9 на деоби треће позиције, баш као Будућност и Раднички. Екипа Душка Вујошевића је међутим у предности у односу на Крагујевчане и Подгоричане пошто има […]

недеља, март 10, 2013 / 19:03

Кошаркаши Партизана побиједили су Игокеу у Пиониру са 73:64, у дербију 24. кола АБА лиге.

Црно-бели су овом побједом направили велики корак ка пласману на Ф4 пошто сада имају скор 15-9 на деоби треће позиције, баш као Будућност и Раднички.

Екипа Душка Вујошевића је међутим у предности у односу на Крагујевчане и Подгоричане пошто има бољи међусобни скор са тим екипама.

Са друге стране, Игокеа је довела у питање прву позицију пред завршни турнур. Уколико Звезда у понедељак савлада Широки у гостима изједначиће се са тимом Драгана Бајића по броју побједа на челу табеле.

Партизан је очајно отворио дерби АБА лиге, постигао је само два поена у прва четири и по минута, али у наставку одиграо веома добро и заслужено је славио. Екипа Душка Вујошевића је имала је чак 15 скокова у нападу и укупно 12 ухваћених лопти више.

Ђорђе Гагић имао је 11 поена, 7 скокова и 4 асистенције, Лучић је убацио 13, а Гордин 11 поена. У саставу Игокее 15 поена убацио је Јоровић, а 13 Дозет.

Партизан је утакмицу почео слично као и у Загребу против Цедевите. Црно-бели су за четири и по минута на старту убацили само два поена, али ни гости нису били много успјешнији па је након половине прве дионице на семафору стајало 4:6.

У наставку прве дионице нападачи на обе стране били су нешто бољи. Марко Бркић је убацио две тројке и осам поена у саставу Игокее, Партизан је борбеношћу долазио до својих поена, па је након 10 минута било 17:13 за госте.

Игокеа је у финишу прве дионице имала шест поена вишка (17:11), али Партитзан је серијом 8-1 успео да се врати у игру и поведе. Црно-бели су ухватили чак девет скокова у нападу у првих 15 минута и управо због тога су и имали минималну предност (24:23). И у наставку првог полувремена Партизан је правио пуно проблема ривалу офанзивним скоковима, а након поена Милосављевића уз фаул и тројке Лучића у 18. минуту Партизан је имао и великих плус осам (36:28).

Почетком другог полувремена Партизан је дошао до највећих плус 12 (46:34) након слободних бацања Вестермана, али је након тога стао. У наредна четири минута црно-бели нису постигли кош, али Игокеа је играла знатно испод овосезонских издања, па је предност екипе Душка Вујошевића смањена за само четири поена.

Дјеловало је да је криза иза црно-белих након што је Вестерман погодио тројку, а Лучић у следећем нападу закуцао након сјајне асистенције Бертанса (53:42). Игокеа је ипак поново успјела да ухвати прикључак (53:47), али Штембергер је промашио два слободна бацања, Богдановић је на другој страни погодио уз фаул и Партизан је пред последњу дионицу имао 58:48.

Гости из Александровца су се предали након 30 минута чему иако су у последња два минута успјели да се спусте на једноцифрени дефицит. Партизан је надругој страни играо и даље на високом нивоу, прије свега у одбрани и на крају је дошао до веома важне побједе.