Партизан побиједио у дербију 2:0

Шампион Србије савладао је вјечитог ривала у полуфиналу купа Србије резултатом 2:0, а оба гола постигао је Принц Тејго. Иако је Црвена звезда прва стигла до шансе већ у првом минуту преко Бразилца Евандра, Партизан је само три миунута касније повео. Милан Смиљанић је са преко 40 метара упутио снажан шут, лопту је главом закачио […]

среда, март 16, 2011 / 17:57

Шампион Србије савладао је вјечитог ривала у полуфиналу купа Србије резултатом 2:0, а оба гола постигао је Принц Тејго.

Иако је Црвена звезда прва стигла до шансе већ у првом минуту преко Бразилца Евандра, Партизан је само три миунута касније повео.

Милан Смиљанић је са преко 40 метара упутио снажан шут, лопту је главом закачио Тејго и послао у Стаменковићеву мрежу. Иако се у првом моменту учинило да је репрезентативац Гане био у офсајду, поновљени снимак показао је да је судија био у праву.

У наставку "црвено-бели" имају више лопту у посједу, али без конкретнијих прилика. Тек у 25. минуту у размаку од десет секунди, бранилац трофеја у купу имао је двије шансе.

Најприје је Каду после продора по левој страни шутирао по земљи, али је Стојковић одбранио, а потом је гужву у шеснаестерцу покушао да искористи Борха. Међутим, сигуран је био Лазевски.

Најбољу шансу за Црвену звезду имао је Борха у финишу првог полувремена када је прошао двојицу одбрамбених играча Партизана, најприје капитена Крстајића па Савића, одлично шутирао са 11 метара, али поред десне стативе Стојковићевог гола.

Звезда је у првом полувремену имала 53 одсто посјед лопте, Партизан 47, док су два тима изједначена у шутевима према голу 3-3.

На почетку другог полувремена, први су до прилике за гол дошли фудбалери домаћег тима, у главним улогама нашли су се Тејго и Илиев. Репрезентативац Гане је асистирао Илиеву чији је одличан шут зауставио Стаменковић.

Само четири минута касније, Партизан стиже до другог поготка, стријелац поново Тејго. Стефан Бабовић је извео слободан ударац, најспретнији у Звездином шеснаестерцу био је Тејго који је, иако га је Ћосић обема рукама држао за дрес, главом проследио лопту у гол.

Меч је после поготка био прекинут на неколико минута јер се због пиротехничких средстава створио дим па је на терену била слаба видљивост.

После другог гола Партизана, темпо игре је пао, ниједна екипа није створила озбиљнију шансу. Просинечки је покушао да освежи екипу увођењем у игру Милана Вилотића и Дарка Лазовића. Са друге стране, умјесто Петровића ушао је Медо Камара.

На стадиону у Хумској, по кишовитом времену, 32. "Вечити дерби" у купу посматра више од 20.000 гледалаца.