Партизан побиједио Макаби

У препуном "Пиониру", Партизан је побиједио Макаби 74:71 (24:17, 15:20, 15:11, 20:23) у 7. колу Групе Ц Евролиге. Партизан је предвођен Миланом Мачваном, стријелцем 22 поена (од тога двије изузетно битне тројке) уз осам скокова, дошао до врло важне побједе, која га уз побједу Реала над Миланом ( 72:65) може одвести у топ 16. Никола […]

четвртак, децембар 1, 2011 / 22:39

У препуном "Пиониру", Партизан је побиједио Макаби 74:71 (24:17, 15:20, 15:11, 20:23) у 7. колу Групе Ц Евролиге.

Партизан је предвођен Миланом Мачваном, стријелцем 22 поена (од тога двије изузетно битне тројке) уз осам скокова, дошао до врло важне побједе, која га уз побједу Реала над Миланом ( 72:65) може одвести у топ 16.

Никола Пековић је на опроштају од Партизана, јер се због расплета око локаута враћа у НБА Лигу, добио овације, а Гробарима је вратио одличном партијом – 17 поена.

Одличну партију пружио је Владимир Лучић, затим Кецман са неколико битних продора и кошева, те Чакаревић који је ухватио 7 лопти.

Пековић и Мачван су носили Партизан у првој четвртини (обојица по осам поена), а повријеђеног Лоа заменили су Петар Божић и Немања Јарамаз. Тројком у последњој секунди прве четвртине, за 24:17 за Партизан, Владимир Лучић најавио је одличну ролу. Таква је и била.

Једина замјерка црно-белима у том дијелу игре могла би се упутити на то како су бранили свој кош, односно то што су противнику дозволили превише офанзивних скокова.

Играо је Партизан као у трансу у првим минутима друге четвртине. Лучић је погодио још једну тројку, предност је расла и у једном тренутку је износила максималних +13 (32:19).

Међутим, Макаби је заиграо зонски пресинг, потом је стао у зонску одбрану, играо је чвршће и на крилима разиграног џина Софоклиса Скорцанидиса успио је да смањи разлику на сасвим пристојних -2 (37:39).

Влада Јовановић је чувао Николу Пековића (тада је имао две личне грешке), а морали су да се одморе и Мирослав Радуљица и Милан Мачван. Рашко Катић је одиграо последњих неколико минута и солидно је испунио задатке.

Имао је Партизан +8 (45:37) у трећој четвртини, а Макаби готово пуних пет минута није убацио лопту у обруч домаћина. Ипак, црно-бели нису успјели да искористе те "црне минуте" противника да остваре осјетнију предност. Водила се права рововска борба, а на крају треће било је 54:48.

Почетком последње дионице, Мачван погађа једну од двије тројке-бомбе! Било је 61:52 за Партизан, али Макаби није екипа за коју се може рећи да паничи у таквим ситуацијама. Партизан је одржавао 7,8 поена предности, а на 1:21 до краја Мачван погађа нову тројку (68:61).

Неопрезност у одбрани (каснио је Петар Божић), казнио је Девин Смит који је одмах вратио три поена за Макаби. Ипак, црно-бели су избјегли хаос у игри, а играчи Макабија направили су двије неспортске грешке које су Партизану омогућиле да са пенала осигурају тријумф.

Један од кључних елемената који је црно-белима донио четврту побједу у Евролиги лежи и у томе што је Скорцанидис потпуно заустављен у других 20 минута – без поена (остао је на оних 10 из првог полувремена)!