Остатак квалификација: Њемачка славила, Русија ипак игра сутра

Фудбалске репрезентације Израела и Португала подијелиле су бодове (3:3) у групи Ф квалификација за Свјетско првенство у Бразилу 2014. Голом у последњим секундама меча Португалци су изједначили и повећали своје шансе да се квалификују на завршни турнир. Меч у Белфасту између Сјеверне Ирске и Русије одложен је за сутра због временских непогода, а у првој […]

петак, март 22, 2013 / 21:40

Фудбалске репрезентације Израела и Португала подијелиле су бодове (3:3) у групи Ф квалификација за Свјетско првенство у Бразилу 2014.

Голом у последњим секундама меча Португалци су изједначили и повећали своје шансе да се квалификују на завршни турнир.

Меч у Белфасту између Сјеверне Ирске и Русије одложен је за сутра због временских непогода, а у првој одиграној утакмици групе Ф Израел и Португал су подијелили бодове.

У групи Ф Русија је на првом мјесту са 12 бодова, Израел и Португал имају по осам поена, на четвртом мјесту је Сјеверна Ирска са три, слиједе Азербејџан са два и Луксембург са једним бодом.

У једином мечу групе Б Бугарска је прегазила Малту са 6:0, стријелац последњег поготка био је играч Партизана Иван Иванов.

Словенија је дочекала Исланд и одлично отворила утакмицу, повели су голом Миливоја Новаковића у 34. минуту. Ипак, Сигурдсон је шутем из слободњака изједначио резултат, да би исти играч донио потпуни преокрет и побједу својој репрезентацији голом у 78. минуту.

Њемачка је без много проблема савладала Казахстан са 3:0 и поред тренинга који су пред меч одржали малтене у поноћ. Турска је головима Инана и Јилмаза побиједила Андору.

Албанија је и поред црвеног картона минималцем добила Норвешку, а Лихштентајн и Летонија су подијелили бодове (1:1).

Израел – Португал 3:3
(Хамед 24, Бен Басад 40, Гершод 70, – Алвеш 2, Поштига 72, Коентрао 90+)
Бугарска – Малта 6:0
(Тонев 9, 38, 68, Попов 47, Гаргоров 55, Иванов 78)
Словенија – Исланд 1:2