Млади Звездаши кошаркашки прваци Европе

Јуниори Црвене звезде Београд направили су велики успијех и освојили Евролигу у Милану, пошто су у финалу надиграли и побиједили мадридски Реал са 55:42 (13:11, 15:13, 16:11, 11:7). Црвено-бели су без пораза дошли до борбе за трофеј, а пред пуленима Слободана Клипе редом су падали Кахасол (78:63), Хувентуд (69:67) и селекција Бразила (78:54), да би […]

недеља, мај 18, 2014 / 16:43

Јуниори Црвене звезде Београд направили су велики успијех и освојили Евролигу у Милану, пошто су у финалу надиграли и побиједили мадридски Реал са 55:42 (13:11, 15:13, 16:11, 11:7).

Црвено-бели су без пораза дошли до борбе за трофеј, а пред пуленима Слободана Клипе редом су падали Кахасол (78:63), Хувентуд (69:67) и селекција Бразила (78:54), да би у финалу очитали лекцију вршњацима из "краљевског клуба".

Прво полувријеме обиљежила је неизвјесна борба и резултатска клацкалица, а Звезда није имала рјешење за невјероватног Валија Нијанга који је до одмора постигао 15 од 24 поена Реала.

У последња три минута друге четвртине српски тим је почео да ломи отпор ривала. При резултату 17:22 црвено-бели су украли двије лопте, а Александар Аранитовић је тројком покренуо серију 11:2 коју је затворио поготком иза линије 6,75 Војислав Стојановић, иначе првотимац Звезде, за 28:24 на крају полувремена.

По повратку из свлачионица су заиграли невјероватно у одбрани, која није попуштала ни при двоцифреном вођству, затворили све прилазе свом кошу и из минута у минут увећавали предност за велико славље и сузе "краљевића".

Стрпљивом и паметном игром надиграли су фаворизованог ривала, држали га без поена скоро пет минута од почетка последње дионице у којој су имали и максималних плус 18 у два наврата (53:35 и 55:37).

Први међу најбољима био је Аранитовић, који је без промашаја (5/5) шутирао за два поена и постигао 15 поена, а пратили су га Стојановић (седам скокова) и Ракићевић са по девет.

Прваци Европе постали су: Кенић, Анђелковић, Остојић, Стојановић, Ракићевић, Јековић, Раданов, Миладиновић, Радовановић, Симанић, Аранитовић и Лазаревић.