ЛШ: Распуцано у Петербургу и Амстердаму

Фудбалери АЦ Милана савладали су Зенит на гостовању у Санкт Петербургу, али послије свега виђеног нису оставили импресиван утисак. Миланези су већ послије 16 минута дошли до вођства од чак 0:2 послије погодака Емануелсона и Ел Шаравија. Зенит се тада разиграо и почео да угрожава гол гостију, а као резултат тога дошли су погоци Хулка […]

четвртак, октобар 4, 2012 / 08:48

Зенит се тада разиграо и почео да угрожава гол гостију, а као резултат тога дошли су погоци Хулка пред крај и Широкова на старту другог полувремена. Руси су имали више од игре током највећег дијела наставка, али је Милан срећно дошао до побједе у 75. минуту, када је Хубочан незгодно натрчао на центаршут Монтолива и смјестио лопту у сопствену мрежу.

У другом мечу групе Ц Малага је пружила сјајну партију и савладала је убједљиво Андерлехт са 3:0. Шпанци су доказали да имају изванредан квалитет и да се налазе у све бољој форми. У борби два Динама Кијевљани су били убједљиво бољи од Загрепчана, који су постигли један гол али у своју мрежу. Пари Сен Жермен је дуго парирао Портоу али како је меч одмицао домаћини су стицали све више самопоуздања, што су и успјели да искористе седам минута пре краја.

Олимпијакос је у првом полувремену свакако парирао, можда чак био и бољи од Арсенала, али су “топџије” на крају убједљиво тријумфовале, ако не по игри, онда бар по резултату. Ни улазак Марка Пантелића у игру у 81. минуту није промијенио стање на терену, па су изабраници Арсена Венгера на крају остварили победу. У сусрету Шалкеа и Монпељеа Немци су успели да преокрену резултат и чинило се да иду ка сигурној победи, посебно када су Французи остали без Бокалија који је искључен у 52. минуту. Међутим, Камара је донио заслужено изједначење Монпељеу у посљедњим тренуцима утакмице.

Мадридски Реал је “касно упалио”, али када је кренуо да ради пуним гасом. Иако је Роналдо постигао хет-трик, гол Бенземе је тај који ће остати упамћен због прелијепих маказица које су биле неодбрањиве. Интересантно је било на “Етихаду” све до посљедњег тренутка, након што је Ројс искористио грешку Родвела и довео Борусију у вођство. Чинило се да гости иду ка сигурној побједи, али је у 90. минуту досуђен пенал за Сити након што је Суботић играо руком. Српског репрезентативца је лопта погодила у руку и то са два метра удаљености, па приче о намјерном игрању руком не може да буде. Ипак, судија овог меча је ствари видио другачије, а Балотели је био сигуран реализатор чиме је донио реми Ситију.