Крај Партизановог сна! Партизан – Генк 1:1

У реваншу Партизан ремизирао с Генком 1:1 (1:0) и завршио учешће у овогодишњем најјачем такмичењу Европе. – Стрелци: Томић у 38. за "Црно-беле" и Восен у 55. с бијеле тачке за госте. Многобројне кардиналне грешке, које су фудбалери Партизана направили за 180 минута двомеча с Генком пресудиле су да у последње квалификационо коло Лиге шампиона, […]

среда, август 3, 2011 / 23:54

У реваншу Партизан ремизирао с Генком 1:1 (1:0) и завршио учешће у овогодишњем најјачем такмичењу Европе. – Стрелци: Томић у 38. за "Црно-беле" и Восен у 55. с бијеле тачке за госте.

Многобројне кардиналне грешке, које су фудбалери Партизана направили за 180 минута двомеча с Генком пресудиле су да у последње квалификационо коло Лиге шампиона, тзв. „плеј-оф“ иде белгијски првак. Веркаутерен се као и прије непуних 30 година радовао у Београду, овог пута ремијем свог тима: Партизан – Генк 1:1 (1:0). До успјеха Белгијанци нису дошли толико бољом игром, колико умијећем да реализује киксеве наших играча.

Партизан је успјео да четврт часа боље игре крунише поготком. Играо се 38. минут, када је Едуардо изванредно убацио с лијеве стране, лопта је прошла иза Шћеповића, Вукић није стигао, али је Томић исправно пратио њену путању, намјестио се и неометан са 12 метара матирао немоћног Котелеша, који није имао најбољи преглед игре, па је одбио у межу – 1:0. Гол „црно-белих“ изазвао је ерупцију одушевљених навијача и још више подигао температуру на трибинама.

Јер, српски првак је почео као што је његов тренер Станојевић и најавио: стрпљиво чекајући погодан тренутак да угрози мрежу рвала. Белгијанци су се намјерили да затворе прилазе свом голу. Напад их није превише занимао све до Партизановог вођства. Ипак, и тако незаинтересовани имали су несвакидашњу шансу да поведу. Шкендија је у прошлом колу квалификација пропустила у десетом минуту да реалзиује пенал, а отприлике у истом периоду арбитар Де Соза је оправдано досудио индирект за Генк, на само седам метара од Партизанове мреже. Камара је готово са центра непотребно вратио лопту голману Стојковићу, а овај је ухватио. Сви играчи нашег тима стали су на гол-линију. Де Брујн је кратко дао Тожеру, који је распалио, лопта је погодила Волкова и одбила се у поље.

Мало је праве игре било у првих 20-так минута. Једни и други си много гријешили и у пријему и у предаји лопте, па се у ложи чуло „Зар се ови боре за Лигу шампиона“. Ношен публиком Партизан је заиграо ангажваније од 25. минута и створио неколико прилика из којих је могао да постигне погодак. Могао је Шћеповић да савлада Котелеша, па два пута Едуардо главом након корнера Томића и центаршутева Вукића, али нису било довољно прецизни, као ни Томићев катапулт за мало изнад пречке. Волков се лепо изборио за лопту у 34. минуту и вероватно желио да убаци нападачима, али је лопта на изненађење свих, па и голмана гостију погодила десну стативу и завршила у гол-ауту. У самом финишу првог дијела Огунџими је тукао главом, међутим, то је било исувише слабо да би савладао Стојковића.

Већ у трећем минуту наставка поново се затресла мрежа гостију, али је судија поништио гол, јер је Иванов фаулирао Котелеша. Претходно је Волков главом погодио пречку. Генк је после тога почео да игра отвореније. Међутим, оно што нису успели Белгијанци, помогли су им Партизанови играчи, који су свесрдно почастили ривала. Миљковић је без икакве потребе играо руком и скривио једанаестерац, чији је сигуран извођаћ као и у првом мечу био Восен.

Кардинално је погријешио помоћни судија Рамаљо зауставивиши због недозвољене позиције акцију капитена Илића и Вукића, јер офсајд позиције није било, као ни гола, пошто је ударац овог другог Котелеш одбранио.

На другој страни запретио је десни бек Дурвел ударцем с 20 метара, али се Стојковић испружио и левом руком одбранио. Након корнера у 70. минуту створила се велика гужва у казненом простору Генка, неколико фудбалера у „црно-белом“ је покушавало, али нико није успео ни да шутира.

Млађани Лазар Марковић преварио је голмана у 80. минуту, а Џонејелт је спречио ново вођство Партизана..Могли су гости у 86. минуту да пребрину све бриге, али су застали мислећи да се ради о офсајду, мада помоћник Машадо није показао недозвољену позицију.