Косово је Србија на мадридском дербију

Навијачи Реал Мадрида развили поруку подршке Србији у финалној утакмици шпанског Купа против градског ривала Атлетика. Само три минута пошто је њихов тим повео 1:0 у финалу Купа краља, против градског ривала Атлетика, навијачи Реал Мадрида истакли су поруку "Косово ес Сербиа" (Косово је Србија). Ова парола раширена је у 17. минуту утакмице на Сантјаго […]

петак, мај 17, 2013 / 23:52

Навијачи Реал Мадрида развили поруку подршке Србији у финалној утакмици шпанског Купа против градског ривала Атлетика.

Само три минута пошто је њихов тим повео 1:0 у финалу Купа краља, против градског ривала Атлетика, навијачи Реал Мадрида истакли су поруку "Косово ес Сербиа" (Косово је Србија).

Ова парола раширена је у 17. минуту утакмице на Сантјаго Бернабеу, међу најватренијим навијачима Реала, а била је примјетна око једног минута.

Није ово први пут да неки навијачи јавно упућују подршку Србији, али поруке ове садржине ријетко се могу видети у Шпанији. Много су чешће у Русији, Грчкој, Пољској…

Ипак, с обзиром да је у питању мадридски дерби и да је познато да Шпанија има проблем са сецесионистима у Каталонији, због чега је једна од пет земаља Европске уније кона није признала Косово, онда овакав гест Мадриђана не треба да чуди.

Што се тиче утакмице, резултат послије првог полувремена је 1:1. Реал је повео голом Кристијана Роналда у 14. минуту, ударцем главом послије корнера, а изједначио је Дијего Коста у 35, послије одличне аистенције Фалкаа.