Какав дуел у дербију Бундес лиге

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта и даље су непоражени у Бундеслиги, пошто су у мечу петог кола одиграли 3:3 (0:2) са браниоцем титуле Борусијом из Дортмунда. Једини са максималним учинком у првих пет рунди сада је Бајерн, који је на свом терену савладао Волфсбург са 3:0. У преостала два меча Шалке је код куће савладао Мајнц […]

уторак, септембар 25, 2012 / 22:43

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта и даље су непоражени у Бундеслиги, пошто су у мечу петог кола одиграли 3:3 (0:2) са браниоцем титуле Борусијом из Дортмунда.

Једини са максималним учинком у првих пет рунди сада је Бајерн, који је на свом терену савладао Волфсбург са 3:0.

У преостала два меча Шалке је код куће савладао Мајнц са 3:0, док је Фортуна била боља од Гројтер Фирта у гостима са 2:0. Преосталих пет мечева играју се у сриједу.

У једном од најбољих мечева досадашњег тока сезоне Ајнтрахт је успио да остане непоражен против Борусије Дортмунд.

Није тако дјеловало после првог полувремена јер су гости у размаку од 24. до 28. минута дали два гола – прво је Пишчек затресао мрежу уз много среће и двоструки одбитак, а на 2:0 повисио је Ројс фантастичним ударцем са ивице казненог простора када се лопта од стативе одбила у гол. Претходно му је Пишчек додао лопту са десног бока.

Међутим, у само два минута почетком другог полувремена Ајнтрахт се враћа у игру – прво је Штефан Ајгнер лијевом ногом погодио ’малу мрежу’ у 49. минуту, а затим је Инуи после центаршута управо Ајгнера постигао свој трећи погодак у претходна три меча (2:2).

Само три минута касније Геце је искористио неодлучност Андерсона и довео Борусију у вођство, али се Андерсон искупио у 73. минуту, када је главом поставио коначни резултат.

Невен Суботић одиграо је цијели меч за Борусију.

Бајерн је сада усамљен на челу табеле – Швајнштајгер је на додавање Риберија довео Баварце у вођство, а предност је дуплирана после акције двојице новајлија – Шаћирија и Манџукића. Управо је хрватски центарфор, који је љетос дошао баш из редова ’вукова’, поставио коначних 3:0 и са пет голова избио је на врх листе стријелаца Бундеслиге.

Шалке је у првом полувремену повео против Мајнца голом Фарфана из пенала, а у последњих десетак минута тријумф су потврдили Холтби и Пуки. У дуелу двије екипе које су се прошле сезоне такмичиле у Цвајти, Фортуна је добио Гројтер Фирт са 2:0.