Јувентус први, Фиорентина убедљива против Роме

Фудбалери Јувентуса преузели су врх табеле пошто су у 14. колу италијанске Серије А побиједили Ћезену са 2:0 (0:0). Јувентус је отпор противника сломио у другом полувремену и са нова три бода претакао у врху табеле Милан и Удинезе. Мрежу Ћезене начео је Маркизио у 72. минуту, а на 2:0 повисио је Видал, након једанаестерца […]

понедељак, децембар 5, 2011 / 06:14

Фудбалери Јувентуса преузели су врх табеле пошто су у 14. колу италијанске Серије А побиједили Ћезену са 2:0 (0:0).

Јувентус је отпор противника сломио у другом полувремену и са нова три бода претакао у врху табеле Милан и Удинезе.

Мрежу Ћезене начео је Маркизио у 72. минуту, а на 2:0 повисио је Видал, након једанаестерца који је скривио голман франческо Антониоли.

Фиорентина је код куће савладала Рому са 3:0 (2:0) и стигла до тек четврте побједе у шампионату. Црногорски репрезентативац Стеван Јоветић довео је свој тим у вођство у 16. минуту из пенала, на 2:0 повисио је Гамберини, док је коначан резултат постигао Силва у финишу сусрета, такође са бијеле тачке.

Римљани су од 16. минута играли без Хуана, док је црвени картон у 85. минуту зарадио и Бојан Кркић, који је скривио други пенал за Фиорентину.

Екипа Каљарија приредила изненађење против Катаније и после низа мечева без побједе славила минималним резултатом. Матија Настасић одиграо је цијели сусрет за Фирентину, док су Милош Красић и Адем Лјајић побједе својих тимова посматрали са клупе.