Италија прошла даље, Шпанци послали Хрвате кући

Фудбалска репрезентација Италије савладала је у последњем колу групе Ц селекцију Ирске и пласирала се у четвртфинале Европског првенства. Азури су на градском стадиону у Познању славили са 2:0, а стријелци су били Антонио Касано и Марио Балотели. Италијани ће свог противника у четвртфиналу добити у уторак када се одиграју последње утакмице у групи Д. […]

понедељак, јун 18, 2012 / 23:02

Фудбалска репрезентација Италије савладала је у последњем колу групе Ц селекцију Ирске и пласирала се у четвртфинале Европског првенства.

Азури су на градском стадиону у Познању славили са 2:0, а стријелци су били Антонио Касано и Марио Балотели.

Италијани ће свог противника у четвртфиналу добити у уторак када се одиграју последње утакмице у групи Д. Они ће се 24. јуна у Кијеву састати са првопласираном екипом у групи Д у којој се налазе Француска, Енглеска, Украјина и Шведска.

Први стријелац за селекцију Италије био је ветеран Антонио Касано, који је у 35 минуту после корнера који је извео Пирло, главом послао лопту ка голу, Гивен није имао шансе, а Даф је закаснио да избаци лопту са гол-линије.

Касану је то уједно била и десета утакмица коју је започео као стартер на европским шампионатима.

У 89. минуту фудбалер Ирске, Кит Ендруз је због фаула над Де Росијем добио други жути картон и искључен је из игре. Свега минут касније Ирска је са играчем мање примила нови гол. Марио Балотели уписао се у листу стријелаца у последњем минуту регуларног дијУ "миксу" за четвртфинале биле су Шпанија, Хрватска и Италија, све вријеме је ситуација била таква да један гол може да обрне табелу за 180 степени, чак је и актуелни првак Европе и света био на ивици елиминације…

Агонију фаворита у Гдањску прекинуо је Хезус Навас, на асистенцију Андреса Инијесте, који је у 87. минуту избјегао офсајд замку, прихватио додавање Сеска Фабрегаса и омогућио Навасу да постигне гол као на малом фудбалу.

Само минут прије тога, Нијемац Волфганг Штарк пропустио је прилику да досуди једанаестерац за "ватрене", пошто је Серхио Бускетс после корнера у гол-шанси вукао Ведрана Ћорлуку са обе руке!ела утакмице.