Историјски убједљива побједа Партизана над Звездом

БЕОГРАД – Кошаркаши Партизана вечерас су у хали Пионир убједљиво савладали Црвену звезду са 118:77 (27:21, 35:10, 37:28, 19:18) и забиљежили најубједљивију побједу у историји дуела против "вјечитог" ривала. Партизану је то четврта побједа после пет кола националног шампионата, док је Звезда забиљежила трећи пораз. Најефикаснији у побједничкој екипи били су Џејмс Гист и Куртис […]

уторак, април 5, 2011 / 23:11

БЕОГРАД – Кошаркаши Партизана вечерас су у хали Пионир убједљиво савладали Црвену звезду са 118:77 (27:21, 35:10, 37:28, 19:18) и забиљежили најубједљивију побједу у историји дуела против "вјечитог" ривала.

Партизану је то четврта побједа после пет кола националног шампионата, док је Звезда забиљежила трећи пораз.

Најефикаснији у побједничкој екипи били су Џејмс Гист и Куртис Џерелс са по 17 поена. Рашко Катић убацио је 16, а Јан Весели додао је на то још 13 поена.

У екипи Црвене звезде убједљиво најефикаснији био је Урош Николић са 24 поена, док су Немања Недовић и Вујадин Суботић постигли по 12 поена.

Црно-бели су добро почели утакмицу и брзом игром и контранападима стигли до вођства од 13:4.

Одличну игру у овом периоду пружио је крилни центар Партизана Џејмс Гист који је четвртину завршио са 10 поена.

Највећа предност Партизана у првој дионици била је 18:4, али су црвено-бели нешто бољом игром у самој завршници четвртине смањили на 27:21.

Друга четвртина у потпуности је припала актуелном прваку Србије.

Колика је била доминација Партизана свједочи податак да су црно-бели у првих пет минута друге четвртине направили серију од 17:0 и дошли до убједљивих 44:21.

Партизан се није ту зауставио, а закуцавањем плејмејкера Куртиса Џерелса и поенима Владимира Лучића у последњој секунди полувремена домаћин је повео са 62:31.

У трећој дионици, у којој је већу минутажу добило и неколико млађих играча Партизана, Весели и Џерелс су серијом "закуцавања" донијели Партизану чак 41 поен вишка (89:48).

Највеће вођство на утакмици, којој је присуствовало више од 3.000 гледалаца, изабраници Владе Јовановића имали су три минута пре краја, када је на семафору стајало 114:68.

Претходну најубједљивију побједу у "вјечитим" дербијима, Партизан је остварио 2004. године, када је било 104:68.

Вечерас се још игра меч Металац-ФМП, а сутра мечеви Мега Визура -ОКК Београд и Хемофарм-Раднички.