Игокеа гази, пораз Звезде у Подгорици

Игокеа, лидер АБА лиге, још не стаје, у инат погрешним предвиђањима многих. Побиједила је Крку у гостима 20 поена разлике (83:63)! Тим из Александровца меч је преломио у трећој четвртини, пошто се домаћин одлично држао у првом полувремену, а своју предност повећавао је све до краја меча. Игокеа сада има десет побједа, двије више од […]

субота, децембар 8, 2012 / 21:37

Игокеа, лидер АБА лиге, још не стаје, у инат погрешним предвиђањима многих. Побиједила је Крку у гостима 20 поена разлике (83:63)!

Тим из Александровца меч је преломио у трећој четвртини, пошто се домаћин одлично држао у првом полувремену, а своју предност повећавао је све до краја меча.

Игокеа сада има десет побједа, двије више од Партизана, али и утакмицу више, док Крка сада има скор од по шест тријумфа и пораза.

Најбољи играчи тима из Лакташа били су Бранко Јоровић (16, 6 ас), Клифорд Хемонд (13, 8 ск) и Небојша Јоксимовић (12, 6 ск, 4 ас).

Кошаркаши Радничког полако се пењу ка врху табеле, а лоша форма на почетку сезоне дефинитивно је иза Николићевих изабраника. У суботу увече успјели су да зауставе Сплит у трећој четвртини на осам постигнутих поена и да се резултатски "одлијепе" на 54:45.

Погађали су у тим моментима Вајт, Стефан Синовец и Стивен Марковић, али нису демотивисали Сплићане. Тим Младена Ерјавеца искористио је у последњој дионци промашаје Ћапина и Синовеца за два и за три, али предвођен Ведраном Вукушићем није успио и да надокнади заостатак.

Раднички је у последњих пет утакмица остварио четири побједе, рачунајући и тријумф над Цибоном у Загребу, па сад има скор 7-5.

Будућност лако и убједљиво побиједила црвено-беле 72:63 (38:26), што је био болан крај Звездине серије од 11. узастопних побједа.

Црвена звезда Дива већ осам година не зна за побједу у Подгорици, хдје је последњи пут славила 2004. године

Звезда је солидно отворила меч у Морачи, повела 6:2, али је потом заказало најјаче оружје "црвено-белих" ове сезоне, напад и шут. Звезда је у наредних 18 минута првог полувремена постигла само 20 поена, што је Будућност искористила и серијом 9:0 половином друге четвртине стекла двоцифрену предност за 38:26 на полувремену.

Велики одмор није донео побољшање у игри "црвено-белих", Ракочевић није могао сам да врати тим у живот, а сјајна Будућност прави нову серију, овај пут 16:6, и стиже до 22 поена предности (50:28). Крајем трећег периода Звезда је смањила на -15, али је Будућност са две тројке почетком последњег периода вјероватно ријешила меч када је повела са максималних 59:36.