Хамилтон искористио Фетелово излијетање

Возач Мекларена Британац Луис Хамилтон забиљежио је трећу побједу у шампионату формуле 1, пошто је данас тријумФовао на трци за Велику награду Абу Дабија. Хамилтон је стазу "Јас Марина" завршио у времену 1:37,11 сата испред Шпанца фернанда Алонса у Ферарију са заостатком од 8,4 секунде. Tрећи кроз циљ прошао је Хамилтонов колега Дженсон Батон. Актуелни […]

недеља, новембар 13, 2011 / 19:36

Возач Мекларена Британац Луис Хамилтон забиљежио је трећу побједу у шампионату формуле 1, пошто је данас тријумФовао на трци за Велику награду Абу Дабија.

Хамилтон је стазу "Јас Марина" завршио у времену 1:37,11 сата испред Шпанца фернанда Алонса у Ферарију са заостатком од 8,4 секунде.

Tрећи кроз циљ прошао је Хамилтонов колега Дженсон Батон.

Актуелни првак свијета Нијемац Себастијан Фетел морао је да одустане од трке пошто је на првој кривини због пуцања гуме излетио са стазе.

Фетел је тако изгубио шансу да изједначи рекорд земљака Михаела Шумахера из 2004. године када је у болиду ферарија забиљижио 13 победа.

Возач Ред Була ове сезоне је 11 пута био најбржи, а последњи пут трку није завршио прошле године на стази у Јужној Кореји.

Шампионат свијета у формули 1. наставља се 27. новембра трком за Велику награду Бразила.