Французи непобједиви

МАЛМЕ – Актуелни свјетски, европски и олимијски шампиони, рукометаши Француске одбранили су круну на Мундијалу у Шведској. Они су у недјељу навече у драматичном финалу с 37:35 поразили Данску. Боље су у меч ушли "триколори". Водили су са два три гола разлике све до половине другог полувремена када су Данци стиснули редове и меч вратили […]

понедељак, јануар 31, 2011 / 17:56

МАЛМЕ – Актуелни свјетски, европски и олимијски шампиони, рукометаши Француске одбранили су круну на Мундијалу у Шведској.

Они су у недјељу навече у драматичном финалу с 37:35 поразили Данску.

Боље су у меч ушли "триколори". Водили су са два три гола разлике све до половине другог полувремена када су Данци стиснули редове и меч вратили у резултатску неизвјесност. Имали су Французи гол разлике пет секунди до краја меча, али је то било довољно времена да Данци изједначе на 32:32 и изборе продужетак.

У додатних 10 мнута (2×5) много више концентрације имали су Французи који су заслужно одбранили титулу свјетског шампиона поновивши успјех Румуније из 1974.

Репрезентација Шпаније освојила је бронзано одличје. У борби за треће мјесто у пакленој атмосфери "Малме арене" Шпанија је са 24:23 (11:11) савладала домаћу репрезентацију Шведске.

Била је то одлична утакмица у којој су оба тима, прије свега показала, велику жељу да дођу до медаље на Свјетском првенству. Послије првих 30 минута током којих нити једна селекција није успјела да се резултатски одлијепи, услиједила су права узбуђења у наставку. Прво је Шведска направила серију 5:2 и у 36. минуту дошла до великих плус три (16:13). Но, Шпанија је предвођена Арпадом Штербиком затворила све прилазе голу и у наредних осам минута прави серију од 6:0, те долази до огромних 19:16. Ту опет није био крај, јер сада су Швеђани заиграли феноменално у одбрани и новом серијом 5:2 долазе на 21:21. Ипак, сами финиш сусрета Шпанци су боље одиграли и голом Алберта Ентрериоса два минута прије краја одлазе на недостижних 24:22. До краја домаћи су само ублажили пораз.

У овом сусрету сјајни су били голмани на обје стране. И Јохан Сјостранд на голу Шведске и Штербик на голу Шпаније уписали су по 16 одбрана.

Швеђани су овим поразом и на домаћем терену остали без медаља, па нису прекинули пост без медаље на СП који траје већ десет година.

Карабатић најкориснији

Међународна рукометна федерација (ИХФ) изабрала је прву поставу Свјетског првенства у Шведској. Мјесто у најбољем тиму Мундијала заузели су голман Тијери Омејер из Француске, крила Норвежанин Харвард Тведтен и Ведран Зрнић из Хрватске, бековски трио Микел Хансен из Данске, Швеђанин Владимир Додер и Александер Петерсон са Исланда и пивотмен Француз Бертран Жил. Најкориснији играч је Никола Карабатић.