Евролига: Барселона на фајнал фору!

Кошаркаши Барселоне трећи су учесници ‘фајнал фора’ Евролиге, пошто су на свом терену савладали Панатинаикос у мајсторици са 64:53. Утакмицу је пресудила прва четвртина, као и лош проценат шута кошаркаша Панатинаикоса за три поена, који су погодили само једну тројку из 16 покушаја, наспрам 8/27 шпанског тима. Најбољи у редовима домаћих били су Наваро са […]

петак, април 26, 2013 / 08:40

Кошаркаши Барселоне трећи су учесници ‘фајнал фора’ Евролиге, пошто су на свом терену савладали Панатинаикос у мајсторици са 64:53.

Утакмицу је пресудила прва четвртина, као и лош проценат шута кошаркаша Панатинаикоса за три поена, који су погодили само једну тројку из 16 покушаја, наспрам 8/27 шпанског тима.

Најбољи у редовима домаћих били су Наваро са 15 и Уертас са 10 поена, као и Нејтан Џаваи, који је постигао девет поена уз три блокаде.

Стефон Лазме је предводио гостујућу екипу са 16 поена, док је Димитрис Дијамантидис заказао са шест поена и шутом 0/3 за три поена.

Барселона је доминантно добила прву четвртину, кошаркаши Панатинаикоса одолијевали су само у уводним минутима, да би Барселона после резултата 14:10 серијом од 14:4 стекла велику предност после првих 10 минута – 28:14. Екипа Аргириса Педоулакиса је успјела да парира каталонском тиму у другој четвртини, коју је и добила резултатом 19:16. Барселона је потпуно зауставила најбољег играча гостујућег тима Димитриса Дијамантидиса, који је за 20 минута постигао само два поена, уз три фаула. У животу их је одржавао бивши играч Партизана Стефон Лазме са 10 поена, од којих је шест постигао у завршници друге четвртине. У водећем тиму најбољи био Хуан Карлос Наваро са 10 поена, од тога двије тројке.

У трећој четвртини виђено је мало поена, ПАО је ту четвртину добио резултатом 10:7 и пришао на осам поена минуса. У последњој четвртини такође је виђено мало поена, Панатинаикос је стигао на 59:53, али је Уертас својом другом тројком из седам покушаја одагнао сумње око побједника. Ушло се у мирну завршницу са неколико грешака играча грчког тима, за коначних 64:53 у корист Барселоне.

Пре Барселоне на ‘фајнал фор’ Евролиге, који се игра од 10. до 12. маја у Лондону, пласирали су се ЦСКА и Реал Мадрид, док ће последњи учесник бити познат у петак, када Олимпијакос и Анадолу Ефес играју одлучујућу утакмицу у Атини.