ЕП за рукометашице: Црна Гора савладала Србију

Рукометашице Србије поражене су од селекције Црне Горе резултатом 22:19 у мечу првог кола групе Д Европског првенства. Изабранице Саше Бошковића лоше су отвориле меч, те након вођства од 1:0, други гол постигле тек у 15. минуту меча (5:2). У наставку меча Црногорке држе предност од два гола разлике па је семафор на полувремену показао […]

понедељак, децембар 8, 2014 / 23:06

Рукометашице Србије поражене су од селекције Црне Горе резултатом 22:19 у мечу првог кола групе Д Европског првенства.

Изабранице Саше Бошковића лоше су отвориле меч, те након вођства од 1:0, други гол постигле тек у 15. минуту меча (5:2). У наставку меча Црногорке држе предност од два гола разлике па је семафор на полувремену показао 10:8.

Српкиње су заиграле боље у наставку и у 39. минуту меча голом Јелене Живковић стижу до изједначења (12:12). Играо се 46. минут када Црногорке праве предност од три гола (17:14), да би пет минута касније играчице Драгана Аџића "побјегле" на великих пет голова разлике (20:15).
Тада на сцену ступа Андреа Лекић која са три гола у низу смањује на 20:18. Међутим, Црногорке држе предност од два гола до 59. минута и новим поготком Сузане Лазовић долазе до важне побједе (22:19).

Најефикасније у селекцији Црне Горе биле су Лазовић, Кнежевић и Булатовић са по пет голова. Боља од осталих у репрезентацији Србије била је Лекић са шест голова, Банделиер је постигла четири, а Живковић и Дамјановић по два гола.

У наредној утакмици српске рукометашице играју у сриједу од 18 сати против репрезентације Француске, док се Црна Гора од 20.15 састаје са Словачком.

У групи Ц, Шведска је била боља од домаћина Хрватске са 30:28.

Шведску је до побједе носила Гулден са седам голова, док је пет постигла Оден. С друге стране Пенезић и Зебић су са по шест голова биле најефикасније у репрезентацији Хрватске.
У раније одиграним мечевима Француска је у групи Д побиједила Словачку са 21:18, док су Холанђанке у оквиру групе Ц надиграле селекцију Њемачке – 29:26.