Двометарски њуз: Жигић спасио Бирмингем од испадања у трећу лигу

Фудбалери Бирмингема обезбиједили су опстанак у Чемпионшипу ремијем од 2:2 на гостовању Болтону – губили су са 2:0, а онда је Никола Жигић голом најавио исход меча. Водио је Болтон захваљујући головима Ли Чунг-Јонга и Јуткевича од 76. минута са 2:0, а практично у првом сљедећем нападу бивши репрезентативац Србије Никола Жигић вратио је Бирмингем […]

субота, мај 3, 2014 / 19:40

Фудбалери Бирмингема обезбиједили су опстанак у Чемпионшипу ремијем од 2:2 на гостовању Болтону – губили су са 2:0, а онда је Никола Жигић голом најавио исход меча.

Водио је Болтон захваљујући головима Ли Чунг-Јонга и Јуткевича од 76. минута са 2:0, а практично у првом сљедећем нападу бивши репрезентативац Србије Никола Жигић вратио је Бирмингем у живот ударцем главом.

Бирмингему је био довољан и реми за останак у овом рангу такмичења, а изборили су га послије новог шута Жигића, и то тек у 93. минуту. Послије интервенције са гол-линије, реаговао је његов саиграч Пол Кедис за ерупцију одушевљења гостујућих навијача на Рибок стадиону. У нижи ранг иде Донкастер, који је поражен од Лестера са 1:0.

Жигић је на сјајан начин донио радост навијачима, а навијачи Бирмингема памте и боље дане, попут 2011. године када је клуб побиједио Арсенал са 2:1 у финалу Лига Купа головима бившег нападача Црвене звезде и Обафемија Мартинса.