ЦСКА и Теодосић напокон прваци Европе

Кошаркаши ЦСКА нови су прваци Европе пошто су у изузетно драматичном финалу победили Фенербахче после продужетка са 101:96.

недеља, мај 15, 2016 / 22:52

Деловало је да ће се проклетство Московљана и Милоша Теодосића наставити пошто је руски шампион испустио 21 поен предности колико је имао почетком треће четвртине. Ипак, у додатних пет минута Московљани су били успешнији и успели су да освоје седму титулу првака Европе, а прву од 2008. године.

У центру пажње био је капитен Србије Милош Теодосић који је напокон стигао до првог трофеја у седмом покушају на завршном турниру, али је то урадио са стилом, пошто је на крају био најкориснији играч утакмице са 19 поена, 5 скокова и 7 асистенција.

Ништа није наговештавало да ће Фенер јурити велику разлику после првих 15 минута. Почетак утакмице обележиле су одличне одбране на обе стране, па ниједан тим није имао предност већу од пет поена.

Средином друге деонице Теодосић је маестралним потезима покренуо ЦСКА који се веома брзо одлепио. На полувремену је било +20, а када су Московљани у трећој деоници успели да задрже предност деловало је да је меч готов. Пред последњих 10 минута било је +16 за ЦСКА, али екипа Жељка Обрадовића је још једном показала да се никада не предаје.

Мало по мало, Фенер је хватао прикључак и на крају је чак имао и добијен меч, да би 1,9 секунди пре краја Хријапа изборио продужетак после скока у нападу. У додатних пет минута Де Коло, Теодосић и Хајнс су успели да остану мирни и донесу руском тиму велику радост.

Уз Теодосића је сјајну ролу имао МВП сезоне Нандо Де Коло са 22 поена и 7 асистенција, Хајнс је додао 15, Хигинс 12, а Воронцевич 11 поена. У пораженој екипи Екпе Јудо је имао 16 поена и 11 скокова, Диксон је убацио 17 поена уз 4 асистенције, а Датоме 16 уз 5 скокова. Богдан Богдановић је имао 6 поена, 3 скока, 3 асистенције, али и 0-6 за три поена, а Никола Калинић је убацио 3 поена уз 3 скока и 2 асистенције.