Бразил прошао Чиле на пенале

Фудбалери Бразила елиминисали су Чиле у осмини финала Мундијала после извођења пенала, након што је после 120 минута резултат био 1:1. Трагичар меча био је Гонсало Хара, који је у последњој серији пенала погодио стативу. Укупно је пеналима било 3:2 – голове за Бразил дали су Луиз, Марсело и Нејмар, а промашили су Вилијан и […]

субота, јун 28, 2014 / 21:53

Фудбалери Бразила елиминисали су Чиле у осмини финала Мундијала после извођења пенала, након што је после 120 минута резултат био 1:1.

Трагичар меча био је Гонсало Хара, који је у последњој серији пенала погодио стативу.

Укупно је пеналима било 3:2 – голове за Бразил дали су Луиз, Марсело и Нејмар, а промашили су Вилијан и Хулк. Са друге стране, за Чиле су погодили Арангуис и Дијас, а непрецизни су били Пиниља, Санчес и на крају Хара.

У једној од најбољих утакмица на СП Бразил је повео голом Луиза у 18, а изједначио је Санчес у 32. минуту. Обе екипе имале су још по неколико шанси да дођу до вођства, али су голмани Сезар и Браво били бриљантни на голу.

После петнаестак нешто мирнијих почетних минута Бразил је стигао до вођства – Нејмар је извео корнер са десне стране, Тијаго Силва је пребацио лопту на другу стативу, а тамо ју је сачекао Давид Луиз и послао је у мрежу.

На основу поновљеног снимка није се могло са сигурношћу утврдити да ли је гол дао Луиз или је Гонсало Хара послао лопту у сопствену мрежу, али је ФИФА гол приписала Луизу.

Бразил је имао иницијативу и даље, услиједио је траљав шут Нејмара, а онда право ниоткуда изједначење Чилеа у 32. минуту – Марсело и Хулк нису се разумјели, Варгас је покупио лопту и додао до Алексиса Санчеса на десетак метара од гола. Нападач Барселоне прихватио је лопту и по земљи је послао доњи десни угао.

Свим Бразилцима на стадиону, онима на Копакабани (тамо их је 40.000 пратило меч), али и широм земље, срце је на тренутак стало у 120. минуту, када је лопта после снажног ударца Пиниље затресла пречку.

Услиједила је пенал-серија гдје је поново оквир гола био уз Бразил – Хара је погодио стативу, лопта се одбила ка унутра, али није завршила у голу.