Борац савладао Металург

Рукометаши Борац М:тела савладали су екипу Металурга резултатом 27:21 у претпосљедњој уткмици регуларног дијела СЕХА Гаспром Јужни ток лиге. Овом побједом Борац се реванширао Металургу за пораз у првом дијелу сезоне. Изабраници Игора Рађеновића остварили су трећу побједу у такмичењу, док је скопска екипа доживјела 12. пораз. Уводне минуте сусрета протекле су у мировању мрежа […]

петак, март 6, 2015 / 22:56

Рукометаши Борац М:тела савладали су екипу Металурга резултатом 27:21 у претпосљедњој уткмици регуларног дијела СЕХА Гаспром Јужни ток лиге.

Овом побједом Борац се реванширао Металургу за пораз у првом дијелу сезоне.
Изабраници Игора Рађеновића остварили су трећу побједу у такмичењу, док је скопска екипа доживјела 12. пораз.

Уводне минуте сусрета протекле су у мировању мрежа с обје стране, да би први погодак на утакмци завршио у голу гостију. Борац је након игре гол за гол заиграо боље и у неколико наврата имао и пет голова предности, а са истом предношћу "црвено – плави" иду на одмор (14:9).

Бањалучани у наставку настављају у истом ритму и голом Јанковића бјеже на шест голова предности. Гости су тада заиграли боље и стигли на три гола заостатка. Међутим, "црвено – плави" поново дижу ниво игре и у једном тренутку имају седам голова предности. До краја сусрета рукометаши Борца одржавају предност за трећу побједу у регионалном такмичењу.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је Николић са осам голова, Ђукић је постигао пет, а Вујовић четири. Голман Абаџић сакупио је пет одбрана у првом дијелу, а у наставку је одличан био Јокановић са 10 одбрана.

С друге стране, Војводић је постигао пет поготка, а по два мање дали су Голубовић и Стојановић. Чувар мреже Металурга Ефендић сакупио је девет одбрана.
Посљедњи меч у СЕХА лиги Борац ће одиграти 18. марта када у Бања Луку долази екипа Нексеа из Нашица.