Борац са Челиком завршио у пет минута

Бањолучки Борац учврстио је лидерску позицију, побиједивши зенички Челик са минималних 1:0. Човјек одлуке био је Стево Николић који је Зеничанима пресудио голом са бијеле тачке у 5. минути. Борцу је за вођство над гостима из Зенице било потребно свега пет минута игре. Стево Николић је са бијеле тачке матирао Луку Билобрка за славље Бањолучана. […]

субота, март 19, 2011 / 20:40

Бањолучки Борац учврстио је лидерску позицију, побиједивши зенички Челик са минималних 1:0. Човјек одлуке био је Стево Николић који је Зеничанима пресудио голом са бијеле тачке у 5. минути.

Борцу је за вођство над гостима из Зенице било потребно свега пет минута игре. Стево Николић је са бијеле тачке матирао Луку Билобрка за славље Бањолучана.

И након постигнутог гола изабраници Владе Јагодића кренули су свим силама ка голу Билорка који је био на правим мукама. Зеничани су успјели узвратити преко Кудузовића и каптен, али је Асмир Авдукић оба пута био на мјесту.

Након пола сата игре у грчу, Зеничани су се ослободили притиска. Покушао је Адин Џафић далекометним ударцем, али је био непрецизан.

Борац је преко Стајића, Међедовића и Николића стварао опасност пред гол Челика, али до одласка на предах промјена није било, иако је било добрих прилика да се резултат промијени.

У 42. минути Николић пропушта добру прилику за домаће, а онда је минут касније Брковић спашавао гол Челика, иако је лопта већ била на путу ка мрежи савладаног Билобрка. Могли су гости и до изједначења у финишу првог дијела. Џафић је имао велику прилику, али Авдукић се потрудио да Борац на одмор оде са предношћу једног гола.

У наставку је темпо игре опао. Борац је контролисао игру, чак и постигао други гол преко Николића, али је нападач Бањолучана био у офсајду. Но, домаћи су успјели мирном игром сачува један гол предности. Могао је све дилеме ријешити Леонид Ћорић у 77. минуту али је промашио лопту у веома изгледној ситуацији.

До краја утакмице није било више промена и Борац је остварио још једну важну побједу, па тренутно имају осам бодова предности над другопласираним Жељезничаром који сутра дочекује Слободу. Шта се Челика тиче, њима је сасвим сигурно важнији Куп у овом тренутку.