Борац Раднику преотео Куп Српске

Фудбалери бањолучког Борца савладали су Радник из Бијељине (2:0) у финалу Купа Републике Српске и тако већ освојеној титули у Премијер лиги додали још један трофеј. Иако су гости у меч ушли као актуелни освајачи Купа, "црвено-плава" чета је била апсолутни фаворит, што је доказала и на "зеленом тепиху". Од самог почетка Борац је кренуо […]

четвртак, јун 2, 2011 / 00:43

Фудбалери бањолучког Борца савладали су Радник из Бијељине (2:0) у финалу Купа Републике Српске и тако већ освојеној титули у Премијер лиги додали још један трофеј.

Иако су гости у меч ушли као актуелни освајачи Купа, "црвено-плава" чета је била апсолутни фаворит, што је доказала и на "зеленом тепиху". Од самог почетка Борац је кренуо офанзивно и створио неколико прилика које Душко Стајић није знао да искористи.

Домаћин је био доста конкретнији ривал и било је питање времена када ће се затрести мрежа Игора Сабе. То се десило у 27. минуту када је Стајић доста срећно, након центаршута Борислава Микића, затресао мрежу гостију. И након водећег гола првак БиХ је наставио са нападима, али је Радник до краја првог дијела остао са само једном лоптом у мрежи.

Од првог минута наставка Борац је кренуо у нови налет и то се исплатило већ у 49. минуту када је након сјајне асистенције Милана Ступара гол постигао Бранислав Крунић. До краја меча "црвено-плави" су створили још неколико веома добрих прилика, али је мрежа Сабе остала мирна.

Након посљедњег судијског звиждука усљедило је велико славље домаћих играча и навијача, а пехар најбољем, капитенима Борца Драшку Жарићу и Борису Распудићу, уручио је Миле Ковачевић, предсједник Фудбалског савеза РС.

Бањалучани ће у четвртак имати прилику да освоје и трећи трофеј ове сезоне пошто ће у финалу Купа града одмјерити снаге с екипом Лауша.