Боља игра од резултата београдских клубова

Црвена Звезда изгубила је на свом терену од француског Рена 2:1, док је Партизан у Даблину ремизирао са Шамроком, 1:1, у првим мечевима последњег кола квалификација за Лигу Европе. Црвено-бели су повели преко Кадуа са бијеле тачке у 17. минуту, Питроипа изједначио неколико минута прије полувремена, док је коначан резултат постигао Монтањо у 75. минуту. […]

четвртак, август 18, 2011 / 23:47

Црвена Звезда изгубила је на свом терену од француског Рена 2:1, док је Партизан у Даблину ремизирао са Шамроком, 1:1, у првим мечевима последњег кола квалификација за Лигу Европе.

Црвено-бели су повели преко Кадуа са бијеле тачке у 17. минуту, Питроипа изједначио неколико минута прије полувремена, док је коначан резултат постигао Монтањо у 75. минуту.

У свом шеснаестерцу Боје је лоше примио лопту, а потом покушао да исправи грешку и лопту коју је потом убацио Каду захватио руком. Најстрожу казну је извео Каду и 1:0.

Рен је потом успоставио равнотежу, а у 40. је и изједначио. Далма је на средини терена био чвршћи у дуелу од Димитријевића, услиједило је неколико додавања из прве и Питроипа се нашао потпуно сам пред Бајковићем. Голману „црвено-белих” није било спаса – 1:1.

У наставку утакмице је Рен показао да се привикао на Звезду, а у 75. је и повео. Питроипа је убацио лопту у шеснаестерац, Монтањо ју је потпуно неометан примио, нанишанио и 2:1 за Рен.

Реванш меч између Звезде и Рена игра се наредног четвртка у Француској.

“Црно-бели” су у Даблину повели голом Немање Томића у 14. минуту, а изједначио је Гери Мекејб у 81. минуту.

Реванш је на програму наредног четвртка на стадиону у Хумској.

Шампион Србије је доминирао у првом полувремену и заслужено стигао до вођства, али се у наставку домаћин разиграо, вршио притисак на лошу одбрану “црно-белих” и коначно стигао до ремија.