Барселона јача од црвено-бијелих Мадриђана

Фудбалери Барселоне савладали су Атлетико из Мадрид на Ноу Кампу са 4:1 (2:1) у дербију 16. кола Примере. Каталонци су први на табели са 46 бодова, други је Атлетико са 36, а Реал је трећи са 33 бода. Гости су први дошли до водства поготком Фалкаа у 31. минуту. Атлетико је био бољи ривал све […]

понедељак, децембар 17, 2012 / 09:30

Фудбалери Барселоне савладали су Атлетико из Мадрид на Ноу Кампу са 4:1 (2:1) у дербију 16. кола Примере.

Каталонци су први на табели са 46 бодова, други је Атлетико са 36, а Реал је трећи са 33 бода.

Гости су први дошли до водства поготком Фалкаа у 31. минуту. Атлетико је био бољи ривал све до 36. минута и изједначења Барселоне изванредним голом Адријана. Од тог тренутка Каталонци су били супериорни на терену, у 45. минуту Бускетс је комплетирао преокрет, а у другом полувремену Лео Меси је са два гола докрајчио Мадриђане.

То је био 90. гол Месија у 2012. години, он је њиме престигао и Зика, самим тим и одбацио приговор Бразилаца његовом рекорду.