Барса чува прво мјесто Примере

БЕОГРАД – Фудбалери Барселоне побиједили су вечерас на гостовању код Депортива са 4:0 и осигурали останак на лидерској позицији на табели шпанског првенства и после утакмица 18. кола. Три бода у Коруњи Барселони су донијели голови Давида Виље, Лионела Месија, коме је то био 18. првенствени погодак у сезони, Андреса Инијесте и Педра Родригеса. Барселона […]

недеља, јануар 9, 2011 / 10:53

БЕОГРАД – Фудбалери Барселоне побиједили су вечерас на гостовању код Депортива са 4:0 и осигурали останак на лидерској позицији на табели шпанског првенства и после утакмица 18. кола.

Три бода у Коруњи Барселони су донијели голови Давида Виље, Лионела Месија, коме је то био 18. првенствени погодак у сезони, Андреса Инијесте и Педра Родригеса.

Барселона је у досадашњем току сезоне сакупила 49 бодова, пет више од мадридског Реала, који ће сутра у дербију кола дочекати трећепласирани Виљареал.

Севиља је раније данас побиједила на гостовању код Реал Сосиједада са 3:2, иако је два пута имала гол заостатка.

Најзаслужнији за преокрет био је двоструки стријелац Фредерик Кануте, а мрежу домаћих погодио је и Луис Фабријано, па је Севиља побиједила и на другом мечу узастопце и изједначила се са Хетафеом и Атлетиком из Билбаа на седмом мјесту на табели.

Атлетик је освојио бод на гостовању код Малаге 1:1 и то захваљујући голу Хавија Мартинеса у трећем минуту судијске надокнаде.

Претходно је доскорашњи одбрамбени фудбалер Бајерна из Минхена Мартин Демикелис довео домаће у вођство од 1:0 голом у 81. минуту дебитантске утакмице у Малаги, која сада има четири бода више од тимова у зони испадања.