Територија Србије под управом УН освојила злато

Џудискиња Мајљинда Кељменди освојила је златну медаљу у категорији до 52 килограма. То је прва медаља на првом наступу за Косово, а РТС јавља да еј у питању територија Србије под управом УН.

понедељак, август 8, 2016 / 08:31

Кељемендијева је у полуфиналу била боља од Јапанке Мисато Накамуре и већ тада је било познато да ће освојити злато или сребро. У финалу је савладала и Италијанку Одете Ђуфриду, па се окитила најсјајнијим одличјем.

Кељменди је прије четири године, на Играма у Лондону, освојила бронзану медаљу, али се тада такмичила под заставом Албаније.

Медјународни олимпијски комитет (МОК) примио је у децембру 2014. године Косово у чланство, иако га нису признале Уједињене нације, од када је 2008. једнострано проглашена независност од Србије.

Косово први пут учествује на Олимпијским играма, а у Рију има осморо спортиста у пет спортова.