Игокеа се реванширала, одлука у Лакташима

Кошаркаши Игокее реванширали су се Широком, па су побједом 76:70 на Пецари поравнали финалну серију кошаркашког првенства Босне и Херцеговине на 1:1. И сам је Иван Велић, тренер Широког, на прес конференцији уочи вечерашње утакмице говорио како је Игокеа и даље благи фаворит, па су изабраници Слободана Клипе то и показали на Пецари. Првих 20 […]

субота, мај 21, 2011 / 22:36

Кошаркаши Игокее реванширали су се Широком, па су побједом 76:70 на Пецари поравнали финалну серију кошаркашког првенства Босне и Херцеговине на 1:1.

И сам је Иван Велић, тренер Широког, на прес конференцији уочи вечерашње утакмице говорио како је Игокеа и даље благи фаворит, па су изабраници Слободана Клипе то и показали на Пецари.

Првих 20 минута игре протекло је доста борбено, а на одмор отишло се неријешеним резултатом 30:30.

Игокеа је у другом полувремену имала предност од 12 разлике, Широки се на крилима сјајног Моровића успио вратити, потом су гости из Лакташа поново отишли на +11, домаћи се поново враћали, али на крају, у задњих неколико минута, нису успјели. Искусни Моровић је погријешио у нападу када су домаћи могли направити велики преокрет.

Госте је до побједе предводио сјајни Харви са 20 кошева и 14 скокова, а добар дио обавио је Ђерасимовић који је у задњој дионици убацио 10 кошева. Пантић је убацио 12, а Чејс 10 кошева.

Код домаћих је најбољи био Шакић са 16 кошева, Моровић је убацио 13, Гргат 14, а Пилепић 7.

На крају је Игокеа потпуно заслужено славила резултатом 76:70 и узвратила "брејк" Широкобријежанима, који ће за неколико дана у Лакташима покушати поново изненадити и повести серију.

ХКК Широки ТТ Кабели – КК Игокеа 70:76
(18:15, 12:15, 16:21, 24:25)

Дворана: ГСД Пецара; Гледатеља 4000; Суци: Обрадовић, Зураповић, Јованић.

ШИРОКИ: Штембергер 7, Планинић 6, Пилепић 10, Налетилић 1, Билиновац, Рамљак 3, Першић, Шпраља, Шакић 16, Бараћ, Моровић 13, Гргат 14. Тренер: Иван Велић.

ИГОКЕА: Ђерасимовић 10, Дозет 7, Ђурица 3, Нађфеји 9, Цхасе 10, Пантић 12, Шутуловић, Јоксимовић 6, Флоренце 2, Харвеy 17. Тренер: Слободан Клипа.